Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a menete az átírásnak...

Mi a menete az átírásnak személygépjárműnél? Első autó vásárlása előtt állok.

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. júl. 3. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Biztosítást kötsz rá.

2. Elviszed eredetiségvizsgálatra.

3. A Papírokat elviszed az okmányirodába (ott fizetsz, mint a katonatiszt)

4. Postán megkapod a törzskönyvet.

2011. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De milyen papírok kellenek eredetiségvizsgához, meg az okmányirodába? mi alapján tudják, hogy tényleg az enyém a kocsi? meg ilyenek?
2011. júl. 3. 19:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eredetiségvizsgához a forgalmi kell, és az autó.

Az átíráshoz a forgalmi, az eredetvizsga papír, a biztosítási bizonylat, és a törzskönyv kell.

2011. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, az adásvételi kimaradt. Az eredeti adásvételi is kell az átíráshoz.
2011. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha az eladóval megegyeztem, akkor megírjuk az adásvételit, átadja a törzskönyvet, forgalmit. Én elmegyek kocsi nélkül, megkötöm a biztosítást, majd visszamegyek a kocsiért és azzal együtt tudok már elmenni az eredetiségvizsgálatra. Ha az is rendben van, akkor bemegyek az okmányirodába, ott kifizetek mindent, és nyugodtan vezethetek a törzskönyvvel, adás-vételivel meg a biztosítási papírral. Majd utána kipostázzák a forgalmit. Jól értem?:)


Azt megtudjátok mondani, hogy kb. mennyi idő mire kipostázzák a forgalmit?


A rendőr ha megállít nem lesz gond, hogy még nincs az én nevemre forgalmi a kocsihoz, hogyha megmutatom neki az adásvételit, a biztosítást, meg a papírokat amiket még adnak az okmányirodában? Vagy lehet ott vmi igazolást kérni?

2011. júl. 4. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha megírtátok az adásvételit az azt jelenti h kifizetted, ha kifizetted akkor a tied, vagyis nem kell nála hagynod a kocsit ameddig a biztosítást intézed. amint megvan az adásvételi már viheted is
2011. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A forgalmit azonnal megkapod az okmányirodában, a törzskönyvet postázzák ki.
2011. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De leírom inkább az egészet:

1. megveszed az autót, kifizeted, megvan az adásvételi

2. elmész biztosítást kötni rá

3. elmész eredetvizsgálatot csináltatni, viszed magaddal a régi forgalmit meg az adásvételit

4. a biztosítási papírral, az adásvételivel, az eredetvizsgálat papírjaival meg a régi forgalmival elmész az okmányirodába kifizetni egy valag pénzt, ott adnak új forgalmit ami már a te nevedre szól, aztán postán majd valamikor küldik a törzskönyvet.

Minden tiszta?

2011. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt elfelejtettem hogy a régi törzskönyvet vidd magaddal mindenhova, bár szerintem csak az okmányirodában fogják kérni.
2011. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm.
2011. júl. 8. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!