Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motor átíratás! Nagy hülyesége...

Motor átíratás! Nagy hülyeséget csináltam? Részletek lentebb!

Figyelt kérdés
2009.április 19-én vettem egy Kawasaki motort 360 ezerért. Na most több gond is lenne vele. Akinek adtam a pénzt, nem ugyanaz azzal, akinek a neve az adásvételin és a törzskönyvön van.!!!?? A vételárhoz 100 000 van beírva (mert a pasi szerint mindegy mi van ide írva!). Most mit csináljak? Eleve már át kellett volna íratnom a motort, de eddig nem volt rá pénzem, úgyhogy majd kedden megyek! Eredetiség vizsgálat sincs még! Már tiszta ideg vagyok, jó nagy hülyeséget csináltam, dehát "beleszerettem" a motorba! Ilyenkor mit lehet tenni? Légyszi segítsetek!
2009. máj. 9. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a legjobb esetet... Elmész eredetvizsgára, minden rendben, Okmányirodában azért ejnyebejnye meg egy kis bünti mert bőven kint vagy a 15 napon. Nem tudom mennyi az átírás, a büntetést sem.

Nézzük a legrosszabbat... Az eredetvizsgán kiderül, hogy a motor loptt... Feljelentenek, a motort visszakapja az eredeti tulaj, te bizonyítgathatod, hogy te vetted valakitől, a pénzed biztosan ugrik. Némi hercehurca után tisztázódik, hogy tényleg nem te loptad el, kártérítésre ne is számíts.

Vegyük a nagyon nem törvényes esetet, hogy nem írod át. Kimész a forgalomba, a rendőr megállít, és nagyon csúnyán megbüntet...

2009. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
a buntetest meguszhatod legalabb is a csuszas miatt ha irtok egy uj adas veteli szerzodest mostani datummal! de csak csendben... remeljuk nem lopott! az egyebkent tenyleg mind1 hogy mekkora osszeg szerepel a szerzodesbe... senkit nem erdekel... sok sikert...
2009. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Új szerződés nem akarok/tudok írni, mert a "tulaj" (akinek adtam a pénzt) tőlem több száz km-re lakik, és nagyon nincs most 10en valahány órám utazgatni. Na meg hamisítást sem akarok elkövetni. A vételárnak akkor sincs szerepe, ha esetleg van vmi gond a motorral, és vissza kell vennie annak, akitől vettem, és mondjuk a szerződés miatt csak 100 000 jár vissza???
2009. máj. 9. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:
ha valami baj van a motorral akkor ugyis mindeggy mert penzt nem latsz belole.... szerintem azt irtad hogy nem az van az adasvetelibe akinek a penzt adtad... akkor te kitol akarsz visszakapni barmit is? soha nem talalod meg az eladot.... foleg hogy olyan messze lakik toled ... messzirol jott ember tipikus esete.... sok szerencset szivbol remelem nem lopott es nem baszol ra...... ha kedden mesz eredetiseg vizsgara ird le mi volt.... kivancsi vagyok.....
2009. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tade ***** válasza:
En nem ertelek, ne haragudj. Hogy tudtal ugy motort venni, hogy elotte nem neztel bele a papirokba, hogy kitol veszed? En 1 eve vettem egy suzuki burgman 400-ast. De a szerzodes elott, elkertem a papirokat, majd a hapsi szemelyiet, hogy egyeznek-e az adatok. Mikor mindent okesnak talaltam, a hapsival egyutt mentem atiratni a papirokat az en nevemre. Ne haragudj, de hogy tudtal olyannak penzt adni, ugy, hogy nem is lattad a papirokat?. Szerintem teged nagyon atvertek, es a penzedet nem latod tobbe. Nagyon kivanom, hogy a motor ne legyen lopott, de keves eselyt latok ra...
2009. máj. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A hapsi, akitől vettem, azzal foglalkozik, hogy motorokat vesz, nem íratja át a saját nevére, és egyből továbbadja. De tudom a nevét, címét, személyigazolvány számát, mindent. Ő van beírva tanúnak is. Az előző tulajjal beszéltem (akinek a neve a törzskönyvön van), ő is megerősítette ezt.
2009. máj. 10. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszéltél a papiron levő tulajjal semmi probléma nem lesz, max. mulasztási birságot kapsz, mert nem írattad át időben.De ez nem valószínű.
2009. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért íratott 100 ezert a papirra a nepper, hogy a korábbi tulaj ne tudja mennyiért adta el, na meg így adózást is elkerüli.

Te meg máskor legyél körültekintőbb, mert ráfázhatsz

2009. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na mi volt az eredetiseg vizsgan?????
2009. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi különös nem volt, átment simán :)! És az okmányirodában sem kötözködtek! Minden rendben :)
2009. máj. 13. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!