Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire figyeljek ha románnak...

Mire figyeljek ha románnak adom el a magyar autómat?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Jön, megegyezünk, fizetem? Autó okmányait megkapja? Rendszámot leadom az okmányirodába az adás-vételivel? Jelent ez nekem plusz költséget? Romániába is van személyigazolvány szám? Ha igen akkor hogy néz ki?

2012. márc. 8. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elsőnek fizessen, utána add oda a kulcsot ;) xD
2012. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csináljatok hivatalos adás-vételit, mert ha nem iratja át, téged fognak molesztálni a hatóságok és a biztosító is. A rendszámot miért vennéd le? Lejárt a forgalmija, vagy mi?
2012. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Rendes körülmények között az eladót semmilyen költség nem terheli.
2012. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet nem vettétek észre, de külföldi személynek adom el az autót, azaz külföldön fogják használni. Tudtommal a magyar rendszámot le kell vennem róla. Vagy nem?
2012. márc. 8. 19:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg nem tudom, de nézz utána a Googl-ban!
2012. márc. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kell.


Neked semmi közöd ahhoz, hogy a vevő hol fogja használni az autót és semmilyen törvény nem tiltja, hogy külföldi állampolgár MO-n tartózkodva szgk-t vegyen.


Csináltok egy normál adás - vételit (esetleg 2 nyelvűt), fizet, odaadod a papírokat és viszont látás.


Az önkormányzatnál meg leadod az adásvételi és bejelented, hogy eladtad a kocsit, így akkor is védve vagy minden bírásgtól, ha nem iratja át a román vagy "hivatalosan" ki se viszi az országból. Illetve én ezzel sietnék, mert ugyan csúnya előítéletes vagyok de ha olcsó autót árulsz viszonylag erős motorral akkor azt 90%-ban bűncselekményhez használják... Jobb minél előbb lejelenteni, hogy már eladtad, nehogy téged vegyenek elő.

2012. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tegyük tisztába a dolgokat!!!


Ha külföldre adod el a kocsit a következő a dolgod:

adásvételi szerződés megírása után leveszed a rendszámot és bemész az okmányirodába vele. Viszed magaddal az adásvételi szerződést, a forgalmi engedélyt és a törzskönyvet + 2300 forintot.

Ott külföldre értékesítés miatt kivonják kérelemre átmeneti időszakra a kocsit a forgalomból. Elveszik a rendszámokat és érvénytelenítve visszaadják a forgalmit és a törzskönyvet. Ezeket odaadod a vevőnek.

A külföldi vevő bemegy a központi okmányirodába és un."Z" rendszámot vált ki rá, amellyel szépen kiviszi a kocsit az országból lábon, vagy rendszám nélkül tréleren.

Külföldön azt tesz vele, amit akar.

Így te védve vagy, kivonták a forgalomból a kocsit itthon, nincs fizetendő dolog a továbbiakban, akkor sem, ha a vevő mégsem viszi ki az országból.


Miért? Mert... a magyar hatóságoknak nincs joghatóságuk külföldi személlyel szemben eljárni. Ha van magyar lakcíme, és elérhető, akkor egy kicsit jobb a helyzet, de ha eltűnik a címről nincs mit tenni. Marad a neveden a kocsi a gondokkal együtt.

Ha csak az adásvételit viszed be és azon külföldi személy, külföldi cím van, nem fogják kivonni a forgalomból, sem elvenni a szerződést.


remélem segítettem

2012. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Bejelentési kötelezettség az adásvétel dátumától számítva 15 napon belül. Az eladót bejelentési kötelezettség a vevőt átírási kötelezettség terheli.Külföldi vevő esetén az adás-vételi szerződésbe célszrű belefoglalni, hogy a vevő belföldi használatra vagy külföldre szállításra vásárolja a járművet, mert ez utóbbinál az eladónak ki kell vonni a M. országi forgalomból, a rendszámot és okmányokat le kell adni az okmányirodán."


Az előttem írónak igaza van, a gyakorlatban viszont ha nem kérdezel semmit csak eladod a gépet akkor semmit nem kell tenned csak bejelenteni.

Az nem igaz, hogy külföldi vevő esetén ne lehetne lejelenteni az eladást, hiszen a magyar törvények nem tiltják külföldi állampolgároknak, hogy a tulajdonukban legyen magyar gépjármű az ittartózkodásuk alatt.

Téged pedig, mint eladót a világon semmilyen törvény nem kötelez arra, hogy kérdezgesd a vevődet, hogy azt a SZGK-t MO-n kívánja használni vagy kivinné külföldre.

2012. márc. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak egy probléma van a külföldi vevővel, Ha nem szerepel az országos személyiadat - és lakcím nyilvántartásban nem tud a hivatal mit kezdeni vele. Marad az eladó nevén a kocsi.
2012. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

tegnap 22:42: Köszönöm a korrekt tájékoztatást!


Kedves utolsó, kifejtenéd ezt bővebben?

2012. márc. 9. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!