Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire figyeljek ha románnak...

Mire figyeljek ha románnak adom el a magyar autómat?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Jön, megegyezünk, fizetem? Autó okmányait megkapja? Rendszámot leadom az okmányirodába az adás-vételivel? Jelent ez nekem plusz költséget? Romániába is van személyigazolvány szám? Ha igen akkor hogy néz ki?

2012. márc. 8. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 22.42 is:)


Szóval Okmányirodában dolgozom, ezért látom máshogy a dolgokat


Ha bejön hozzánk az eladó egy adásvételi szerződéssel, ellenőrizni kell, létező személy e a vevő, hiszen csak így tudjuk eldönteni ki az illetékes az ügy elintézésében. ( az illetékesség szabályai szerint az a hatóság illetékes eljárni egy ügyben, ahol az ügyfél lak- v. tartózkodási helye van stb), tehát ellenőrizni kell.

A vevő szerinti okmányiroda idézi be a vevőt az átírás rendezése végett. Ha azonban nem létező személy ( pl kitalált adatokkal van kitöltve az adásvételi) vagy a személyi-és lakcím nyilvántartásban nem szereplő külföldi, nem tudunk mit tenni. Hiszen hogy idézzek be egy külföldi személyt, akit nem találok meg. Ha önként nem jön be, nincs mit tenni. Ekkor az adásvételi szerződés kevés ahhoz, hogy lemondd a nevedről a kocsit.

Az igaz, hogy lehet külföldi személy tulajdonában is magyar jármű,DE kell egy magyar lakcímmel/tartózkodási hellyel rendelkező üzembentartó.

Az üzembentartónak azonban nincs bejelentési kötelezettsége, azaz a hivatal nem járhat el vele szemben, egyszerűen jogszabály nem ad erre lehetőséget.



Szóval, ha a vevő külföldi és nem viszi ki a kocsit az országból, itt használja, az eladó viszont nem vonatta ki a forgalomból átmenetileg ( ahogy azt a korábbiakban már leírtam) a kocsit, akkor bármilyen szabálysértést követ el a vevő ( gyorshajtás, tilosban parkolás stb) a régi tulajdonost, azaz az eladót fogják a hatóságok "zaklatni"

Arról nem beszélve, hogy a teljesítményadót is fizetnie kell, hiszen jogilag forgalomban van a kocsi.

Hidd el jobb a jogszabály szerint eljárni.:)

Remélem nem zavartalak nagyon össze.

2012. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Én ma (2014.09.04.) voltam okmányirodában, mert nem rég becsöngetett egy román ficko hogy megvenné a 30 éves automat. Úgy is meg akartam tőle szabadulni, akár ingyen is, szóval jött, írtunk egy adásvételit amibe bele kellett irni hogy külföldre viszi és ott kivánja forgalomba helyezni. Adásvételivel, forgalmival, rendszámmal, törzskönyvvel bebattyogtam az okmányirodába és ott 2300 ft-ért kivonták az autot a forgalombol véglegesen. Nekem amugy is ki volt vonva ideiglenesen, de most véglegesen kellett a külföldi eladás miatt. A forgalmit, törzskönyvet kilukasztották és visszaadták. Az adásvételit lemásolták és az én egyik eredeti példányomra rányomtak egy pecsétet és aláirták. Ezt követően odaadhatom a lukas forgalmit, törzskönyvet a román fickonak az autóval együtt, amit ő trélleren elvisz, vagy ha akar rá rendszámot akkor a központi okmányirodában az ő adásvételijével meg lukas forgalmival törzskönyvvel tud kérni. Ez gondolom nem ingyen van. A határon meg már azt csinál amit akar. A kötelező biztosítomnak el is küldtem az adásvételi másolatát, hogy tudják érdekmúlás miatt megszünt a biztosításom. A román személyi igazolvány szám amúgy két betű majd 6 számjegy. Hasonló a magyarhoz csak náluk elöl vannak a betük. Tudom két éves a kérdés, de lehet valakinek most is segít a válaszom.
2014. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ez mind szép, de nem vonatom ki a forgalomból az autót, ameddig nem írták alá a szerződést. Ha meg aláírta, akkor érvényes, és kitépheti a kezedből, vagy akármi lehet. Akkor meg meg vagy lőve, mert nincs kivonva az autó a forgalomból. Ha kivonatod szereződés aláírása előtt, akkor meg, ha netán visszamondja, akkor jól kiszúrt veled, mert ott állsz egy forgalomból kivont autóval. Románokkal nem üzletelnék, de mindenki döntse el maga. Jó magyar ember, úgyis csak a saját kárán tanul.
2014. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!