Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van jogsim, tegyük fel apu...

Van jogsim, tegyük fel apu elveszi mert rossz voltam. Akkor ha én előtte le fénymásolom, jól láthatóak rajta az adatok, akkor azt a rendőr elfogadja? Vagy beleköt

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem fogadja el. Az okmányok nem szobadísznek vannak, hanem azért, hogy azokat használd bizonyos adatok (személyazonosság, vezetési jogosultság, tanulói jogviszony meg ilyenek) igazolására. A fénymásolat nem ér semmit, ugyanaz a helyzet, mintha nem lenne nálad. Tessék jól viselkedni és nincs ilyen probléma.
2012. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Apád a "visszaélés közokirattal vétségét", te az "okirat-hamisítás" bűncselekményét követed el.
2012. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
tehát ha apád el akarja venni mond meg neki amit az előző írt hogy mész a rendőrségre mert ezt követi el ezzel :D
2012. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"apu elveszi mert rossz voltam"


Én nem venném el a jogsidat, mert nem is tehetném, csak nem adnék pénzt benzinre!

:D

2012. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel központosított adatbázisból egy perc alatt kideríthető az adott személy vezetési jogosultsága, így nem igazán fogja komoly joghátrány érni ha nincs nála a jogsi, de van nála egyéb okirat. Persze szankcionálható a tette, de nem ez a gyakorlat.

Emellett az okirat fénymásolata nem meríti ki az okirat-hamisítást. Az okirat másolható. Csak nem sokat ér :)

2012. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és a megoldást nem mondtam el :) Bemész okmányirodába, bejelented, hogy elhagytad a jogsid (ami valójában megvan), majd kérsz egy új jogosítványt, ezt meg is kapod. Ha a faterod szankcionál, a régi, általa még érvényesnek hitt jogsit adod neki oda. Ő nyugodt, te pedig nyugodtan vezethetsz az új jogsiddal :)))
2012. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Emellett az okirat fénymásolata nem meríti ki az okirat-hamisítást."

Az viszont kimeríti, hogy a fénymásolatot akarja eredeti helyett használni.

"fénymásolom, jól láthatóak rajta az adatok, akkor azt a rendőr elfogadja?"

2012. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem meríti ki csak akkor, ha a másolat megtévesztő.

Ha úgy adja oda, hogy csókolom, nincs nálam a vezetői engedélyem, de íme egy fénymásolat róla, az teljesen törvényes. Nem helyettesíti a hivatalos iratot, az igaz.

Akkor lenne hamisítvány az igazolványa, ha egy olyan plasztik kártyát fabrikálni, mint amilyen a jogsi.

2012. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"apu elveszi", mert "rossz voltam"??? Hány éves vagy? 8? :-O
2012. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!