Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van akkor, ha bemegyek az...

Mi van akkor, ha bemegyek az okmányirodába, és megmondom, hogy elbontottam az autóm és elvittem a méhtelepre/eladtam darabokban?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elvileg csak bontási igazolással lehet kivonni a forgalomból, de ilyenkor mit tudnak velem csinálni? Ekkor már nincs a tulajdonomban, sőt nem is létezik az autó.

2012. jún. 26. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem létezik, DE papíron a tulajdonodban van még!

Akár rendőrségi ügy is lehet belőle.

2012. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi alapján emelhetnek vádat?
2012. jún. 26. 00:14
 3/8 A kérdező kommentje:

Na meg ez az, hogy hogy tud valami papíron a tulajdonomban lenni, ami nem is létezik?

Egyszerűen undorítónak tartom, hogy amit egyszer megvettem, kifizettem rá a pénzt, nem csinálhatok vele azt amit akarok, nem tehetem be a garázsba akár nézegetni, hanem oda kell adjam a bontósnak, hogy 5-szörös áron kiárulja belőle az alkatrészeket, mint amennyit fizetnek értük.

2012. jún. 26. 00:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Üdv! Mi is ilyen problémába futottunk nemrég. A következőt ajánlom: keress egy magyarországon tartózkodó külföldi ismerőst, aki segít neked. Te eladod neki az autót papíron, adsz neki egy kis jutalmat cserébe. Innentől a külföldié lenne az autó ha tényleg eladnád, ő azt csinál vele amit akar. Kivonják a forgalomból ideiglenesen 10 évre, azután végleg kivonják. Az ismerősöd szükséges, hogy igazolja, valóban létező embernek adtad el.
2012. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lekell rakni valami vidéki pajtába, bejelenteni h ellopták, rendőrség nyomoz, lezárják h nem találják, utána ki lehet vonni (persze elbontani már hamarább is ellehet, csak a számokra figyelni kell h ne bukkanjanak fel később sehol)
2012. jún. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fogják kivonni a forgalomból és ugyanúgy fizetned kell a kötelező fizetnivalókat!Őket csak a papír érdekli és papír szerint még létezik az autó és bontási igazolás nélkül nem vonják ki a forgalomból!Szerezz bontási papírt vagy jelentsd be a rendőrségen hogy ellopták csak vigyázz mert ha kiderül hogy hazudtál okirat hamisításért le is csukhatnak így már nem éri meg kockáztatni de te tudod hogy mennyire vagy bátor!
2012. jún. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
autóbontóssal beszélnék a helyedben, aki ad neked papírt róla mintha elbontotta volna, persze valószínűleg meg kell majd kenni őt kápéval
2012. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kovpet ***** válasza:
Kb nullában ki lehet jönni azért. A bontós fizet kicsit a roncsért, meg van kis költség is vele az okmányirodában. Nagy autónál meg jóval több a vas ára, mint az illeték.
2012. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!