Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap igazoltattak a rendőrök...

Tegnap igazoltattak a rendőrök, mekkora összegre számíthatok?

Figyelt kérdés
2 személlyel mentünk az egyik barátommal egy 600-as Tuareggel, ami ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból és nem volt rajta műszaki. Volt rajtunk bukó és protektoros kesztyű, jogsim csak A1-re van, az is folyamatban, tehát még nem küldték ki. A rendőr azt mondta mindenképpen 20 felett lesz a bírság, de mégis mennyivel? Figyelembe veszik, hogy fiatalkorú vagyok, és hogy anya egyedül nevel? Vannak ilyesféle enyhítő körülmények amik lejjebb vihetik a bírság összegét? Egyébként nem száguldoztunk, a motort tudom lezelni, és nem veszélyeztettünk semmit, ez földúton történt.
2012. júl. 31. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Kapsz egy 100 ezer forint körüli birságot, plusz néhány évig eltiltást. Úgyhogy sajnos ne számits arra, hogy a közeljövőben meglesz a jogsid. :( A zsaru jó szemét egy állat volt, hogy földúton igy megbüntet.
2012. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A bírság 30 körül lesz, viszont búcsúzz el egy időre a még meg sem kapott A1-től is! Az, hogy édesanyád egyedül nevel, nem enyhítő körülmény, mint ahogy az sem, hogy fiatalkorú vagy!
2012. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ma van 2 hete, hogy az okmányirodában voltunk, az eset ugyebár tegnap történt, szóval ha azelőtt megjönne a jogsi, mielőtt ítéletet hoznak, akkor már nem vehetik el ugye?
2012. júl. 31. 12:53
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy határoznak hogy ideiglenesen bevonják a jogsidat akkor teljesen mindegy hogy megkaptad postán vagy sem. Akkor vissza kell szolgáltatni nekik.

Remélem hogy ilyen esetben megszorongatnak,hogy tanulj az esetből.

Ja és nem ment fel,hogy fiatalkorú vagy (ha arra elég idős voltál hogy jogsid letedd akkor a felelősséget is tudod vállalni) és az sem érdekel senkit hogy csak anyud dolgozik.

2012. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha földúton "nemszáguldozol" a 600-as tuareggel jogsi nélkül, és az ott bicikliző gyerekeimnek akár csak a hajuk szála is meggörbül, akkor te többet nem írkálsz a gyíkponthun, azt ugye tudod?
2012. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Képzeld, errefele is vannak gyerekek, akik szaladnak ki az utcára ahogy meghallják a motorhangot, és nem szoktam elütni őket, mert számítok rájuk. Képzeld, ezen a motoron fék is van, azzal lehet megállni. :) de látom te is általánosítasz. Nem vagyok állat, csak szeretek motorozni. Viszont mivel nincs jogsim, ezért 1000x óvatosabb vagyok, mert tudom, ha így okozok balesetet, akkor nagyobb a baj. Ezért is nem megyek gyorsan.
2012. júl. 31. 15:00
 7/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul csak 45 ló, ami nem sokkal erősebb egy 125-ösnél...
2012. júl. 31. 15:03
 8/18 anonim ***** válasza:

Mutass már nekem 45 lovas 125-ös motort...


Amúgy nem a rendőr dönt a te büntetésedről, hanem az előadó a rendőrségen.


Tippre azt mondanám, hogy a még meg sem kapott jogsidat már tuti nem kapod meg, illetve szerintem 1-2 évre el is búcsúzhatsz az újbóli vizsgázástól.


A büntetés szerintem is inkább 60-90K lesz, mivel:


- Még ha lenne jogsid akkor sem szállíthatnál utast. Ez nagyon szigorú kihágásnak minősül

- Olyan motort vezettél, amire nincs jogosítványod (még folyamatban sem), ez még súlyosabb

- Az, hogy okmányok nélküli a motor csak hab a tortán.


Ha elég felelősségteljes vagy a jogosítványszerzéshez, akkor a felelősségvállalásnak is mennie kell - ezt így fogja gondolni a rendőrségi előadó is, ezért enyhítésre ne is számíts. Anyagi körülményeket szintén nem szoktak figyelembe venni ilyen esetben, mivel a motorozás neked csak móka, nem pedig megélhetési függőség. Ha pedig hobbira tudtok költeni akkor a büntetésre is.


És megnyugtatlak, a motort majd 50.000 levezetett km után tudod majd kezelni, nem most.

2012. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A bünti 100.000-körül várható, járművezetői engedély bevonása, és kb.2 évre teljes eltiltás a jogosítvány megszerzésétől.

Nem akarlak bántani, van neked most elég bajod,DE:

Iszonyatosan felelőtlen vagy. Ezért(is)van, hogy még a meglévő 21 éves korhtárt fel akarják emelni 24-re. Mivel sok a felelőtlen"vezető",és sok az értelmetlen halál az utakon. Látod, ezért van ennyi baleset, mert még a kezedben sincs a kis kategóriás jogsi, de azért már nagy motorral jársz...

2012. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Némi pontosítás a találgatások után:


Engedély nélküli vezetés



47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


A 100000 a max. de a szabálysértési előadótól függ, hogy 30000-100000 között mennyit szab ki!


(2)63 Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki.


Ez nagyjából annyit jelent, hogy az intézkedő rendőr hazatolathatja a gépet, vagyis eltilt a további vezetésétől.


Érvényes gépjármű-felelősségbiztosítási szerződés

nélküli vezetés



51. §71 (1) Az az üzembentartó, akinek gépjárműve érvényes kötelező felelősségbiztosítás nélkül vesz részt a közúti forgalomban, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


Ez az egyik, ami miatt felfelé tolódik majd a bírságod!


A műszaki vizsga hiánya csak egy huszas, az szinte semmi!

:D


218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet


Szóval inkább 100, mint 30 lesz! Vigasztaljon, hogy kérhetsz rá részletfizetési kedvezményt, és akkor 3 részletben törlesztheted!


A jogsidat nem fogják bevonni ezekért (ha ittas is lettél volna akkor igen), de ha A1-gyel fogsz a Tuareggel motorozni, akkor még sok pénzedbe fog kerülni a szenvedélyed!

2012. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!