Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A bonus-malus besorolás...

A bonus-malus besorolás személy, jármű, vagy kategória függő?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogy egy személynek minden járművön és szerződésen ugyan az és ugyan úgy változik a besorolás, vagy teszem azt egy szerződésen B2 vagyok és ha 2 éb múlva veszek egy motort akkor annak a szerződése A00 ról indul?
2012. szept. 6. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit vegyes a kép. Személyfüggő, mert hozzád tartozik, te szerezted meg és kategórián belül (személyautóról személyautóra, motorról motorra) átörökíthető. Vagyis ha B02-vel eladod az autódat és adott időn belül (azt hiszem, 2 év) újat veszel, az is B02-ben lesz. Logikus: autóval szépen, balesetmentesen közlekedtél, várható, hogy autócsere után is ez lesz.

Ha viszont új jármű lép be a képbe, akkor a bonus-malus besorolás A00-ról indul újra. Hiszen hiába voltál te B02-ben autóval, motorral még nem bizonyítottál, ezért ott jogos az A00. Sőt, akkor is A00-ba kerülsz, ha a meglévő autód mellé egy másikat veszel.

2012. szept. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És még tovább is lehet bonyolítani. :) Ha egy járműkategóriában két biztosításod van, és a kedvezőbb besorolásút eladod, akkor annak a bonusát is át tudod vinni a már meglévő másik járműre.

A saját példám: volt a nevemen egy autó B5 biztosítással. Vettem egy motort, kötöttem rá A0-s biztosítást. Aztán vettem egy másik autót, arra is A0-ról indult a biztosítás. Következő évben eladtam a B5-ös biztosítású autót, lemondtam a biztosítását, és az igazolással átsétáltam a másik autóm biztosítójához, és átírták a besorolásomat A0-ról B5-re.

2012. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
OKés, így tiszta a kép, köszi!
2012. szept. 6. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!