Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleset károsultjaként,...

Steven66 kérdése:

Baleset károsultjaként, bízott már meg valaki baleseti kárrendezéssel foglalkozó irodát, céget? Rengeteget találni a neten. Kíváncsi lennék, mennyivel tudnak többet kipréselni a károkozó biztosítójától, mint valaki egyénileg?

Figyelt kérdés
Motorral balesetet szenvedtem(nem adta meg az autós az elsőbbséget).Nekem személyi sérülésem keletkezett, de törésem nem volt.Hét hete vagyok betegállományban(kontrollvizsgálatokra, gyógytornára járok),de mivel nem volt csont repedés, törés ezért 8 napon belülinek vette a rendőrség a sérülésemet.Kérdés, hogy a biztosító hogy dönt.Ezért gondoltam ügyvédre, vagy kárrendezéssel foglalkozó cég megbízásával.
2012. okt. 24. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a rendőrség dönti el hogy milyen sérülést szenvedtél, hanem a szakorvosi vélemény. Ha a doki azt mondta 8napon belül gyógyuló akkor az annyi ,esetleg lehet kérni másik szakvéleményt, bár ennyi idő után már kérdéses az eredménye.


Az pedig már a biztosításodtól függ mit és hogyan fizetnek, de nem is értem a dolgot, miért akarsz bíróságra menni?


Ha a másik fél elismerte a felelősségét, vagy a helyszínelés során megállapították , és nem élt ez ellen jogorvoslati lehetőséggel akkor megkapod a pénzed, és jó eséllyel a járulékos költségeket is AMENNYIBEN ezt fedezi a biztosításod.


Nagyjából felesleges ilyen helyzetben pereskedni, ugyanis nem fogod megnyerni (illetve nem is tiszta hogy mi a probléma és mit szeretnél), csak rádakasztják a perköltséget is.

2012. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az első probléma, hogy az autós nem ismeri el a baleset okozását. A helyszínelésnél én már nem voltam ott(elvitt a mentő), és az autó sokkal hátrébb lett lefényképezve, illetve helyszínrajz készítve, mint a baleset pillanatában.(Most tart a tanuk meghallgatásánál az ügy) Mindenképpen érdekes lesz ha velem egyezőt állítanak majd a tanuk.

A másik probléma, hogy még mindig sebészorvoshoz kell járnom(betegállományban tart) +gyógytornára(most már hetedik hét is eltelt).Ennek ellenére a rendőrségi papírokon majd a ügy lezártakor 8napon belüli sérülés fog szerepelni, mivel nem volt minimum egy csontrepedés vagy csonttörés.Ezt a rendőrségi határozatot kell majd nekem a biztosító felé továbbítanom.Ezek a gondolatok a rendőrségi előadó szájából hangzottak el. Csak ezért próbálok érdeklődni, előre tájékozódni.

Köszi, hogy leírtad a véleményedet.

2012. okt. 25. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!