Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szabályosan parkoló autómat...

Szabályosan parkoló autómat összetörték. Mire fizetem így a kötelezőt meg a baleseti adót?

Figyelt kérdés
A kárszakértő szerint a kárkori értéke 340ezer forint. Már a második szerelő mondta azt, hogy a javítási költség 300ezer körül van. Mivel gazdasági totálkárosnak minősítették, gyanítom, hogy túl sok pénzt nem látok majd ez után. Ha úgy döntök, hogy nem adom el roncsnak, akkor a javítás nagy részét nekem kell fizetni, köszönhetően egy aranyos törvénynek, mely szerint a kárkori érték 60%-át köteles a biztosító kifizetni. ez nevetséges összeg. másikat venni nincs pénzünk, és nagyon macerás is lenne. Csak bevásárolni és vidékre jártunk vele, arra nagyon jó volt, vinni a babát stb. Nagyon megszivattak minket :( Mit tehetnénk ? Vagy valamit rosszul tudok ? (Még várom a biztosító határozatát, hogy mégis mennyit fizet) Járt már valaki így ?
2012. márc. 13. 09:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
erre való a casco, ha jól tudom, mert annál sokkal kevesebb az önrész. Egy ismerősömnek egy autója lett gazdasági totálkáros, a "természet" hibájából, 1.8 milliós lett benne a kár. Az Ő önrésze kb 100e Ft volt, a többit a biztosítója fizette.
2012. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég kellemetlen lehet :S Gondolom az illető aki kárt tett benne eltűnt mint a szél. Egyébként ha rám hallgatsz várd meg hogy mennyit fizet a biztosító és próbáljatok keresni egy kisebb megoldást a kár helyrehozására.

Nekem is zúzták már szét a parkoló autómat a biztosítónak nem is jelentettem a dolgot mert akkora kár nem volt hazabírtam vele menni csak a hűtőrácsot az egyik lámpa búrát meg a motorház oldalát kellett cserélnem ezt így bontóból beszereztem kb 20 ezerért meg ugye a hűtést biztonság kedvéért kicseréltettem az volt kb 30 ezer.


Neked is javaslom hogy várd meg mennyit fizet a biztosító és abból próbáljátok rendbe vágni a kocsit bontott alkatrészekből.

2012. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező biztosítást a saját magad által okozott károkra fizeted. Vagyis attól, hogy te sokat fizetsz, még nem fognak bőkezűen bánni veled a kárérték megállapításánál.

Egyébként a biztosítók bevett gyakorlata, hogy elsőre egy teljesen nevetséges összeget ajánlanak meg. Az ügyfelek egy része úgy van vele, hogy "Jaj, Istenem, itt állok autó nélkül, jó ez a kis pénz is" és elfogadja. A másik része meg belegondol, hogy mennyi idő és energia lenne ezt az összeget feljebb srófolni (pótszemle és ilyenek) és ezért inkább rábólint. A biztosító meg ilyenkor jól keres. Ha nem tetszik a kárösszeg, akkor menni kell "verni az asztalt", nem szabad elfogadni a kiutalt összeget, levélben kell kérni a megítélt kárösszeg felülvizsgálatát, lehetőleg szakvéleménnyel. Az ugyanis nem bizonyító erejű, hogy szerinted kevés az összeg.

Persze csodát nem lehet tenni: 340.000 Ft-os kárkori érték mellett már szinte biztos a GTK minden komolyabb esetben. Viszont bontott alkatrészekből a számított kárösszeg töredékéért újjá lehet varázsolni az autót.

2012. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat ! igen, ezek után elgondolkozom én is a cascón… egyébként a felelős nem hajtott el, elismerte a dolgot, és azon a kocsin van is casco, céges autó. de gondolom ez nekünk nem oszt, nem szoroz sajnos. a kocsit 400ezerért vettük, és amire kellett, nagyon jó volt. nekünk sokat ér. lehet is vele menni, de a babámat nem tenném bele, mert a hátsó kerék felett lelóg valami műanyag. Utolsónak: ha felülvizsgálatot kérek, akkor jön másik kárszakértő ? az az én költségem már ? Szerinted ez ebben az esetben eredményre vezethet ? ( nem a kárkori értékkel vagyok elégedetlen, hanem hogy ha a közelében sem voltam az autónak, két másik nagyokos hozta össze a balesetet, az egyik egy többmilliós kocsi, a másik meg céges, akkor miért én szopok a legnagyobbat ? ) A 2. szerelő nem is ajánlotta fel ezt a bontott alkatrészes dolgot, csak rávágta hogy alsóhangon 300 és meg se nézte jóformán csak lefotózta, aztán vigyed… ezek szerint ennyire reménytelen a helyzet… ?
2012. márc. 13. 10:34
 5/12 A kérdező kommentje:
2012. márc. 13. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat, amig a lampa mukodik addig elmegy... de ha nem csinaltatod meg, akkor valami rozsdatlanitoval azert le kell kezelni ne kezdjen el szetrohadni.
2012. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A biztosito egyebkent nagy szemetlada. Ui nem a javitas erteket teriti GTK auto eseten, hanem a karkori ertek, es a kar utani ertek kulonbseget.

Tehat abbol indul ki hogy a 300ezres autod a kar utan meg mindig er ugy 120ezret, szoval ha megtartod akkor csak a kulonbseget adja, fuggetlenul attol hogy azert nem tudod megcsinaltatni. Szemetseg de ez van.

2012. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kocsit 400ezerért vettétek akkor ugye több mint 9éves? Mert akkor cascót nem fog rá kötni egy biztositó sem.
2012. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen, több, ez egy 99-es xsara. tavaly augusztusban vettük. ennyire futotta készpénzből. Párom is és én is friss jogsisok voltunk, rá sem gondoltunk, hogy ilyen rosszul járhatunk a kocsi kora miatt.
2012. márc. 13. 11:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt kb 50-60ezerből meg lehet javitani.
2012. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!