Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Veszek egy autót, lehetséges,...

Veszek egy autót, lehetséges, hogy késöbbi dátumot irjak rá a kötelező biztositás miatt?

Figyelt kérdés
A jövő héten vizsgázok,még nincs jogsim.Lehetséges,hogy ma elhozom,és késöbb dátumozzuk?Mire figyeljek? Kösz ia segítséget előre is!
2013. febr. 9. 12:47
 1/5 anonim válasza:

Hát szerintem ne írj az autóra semmit, de komolyra fordítva a szót, így valóban lehet halasztani picit a dolgokat, de csak akkor, ha nem használod!

Ha később kötöd a biztosítást, mint amikor az vétel történik (és ez a dátum van a lapon), akkor visszamenőleg ki kell fizesd a nem biztosított időszakot is.

Ha több hónap, mire forgalomban akarod látni az autód, akkor azonnal vonasd ki ideiglenesen a forgalomból (kb 2000Ft). Ekkor fél évig nem kell rá fizetni semmit, se biztosítást, se adót....aztán megint meg tudod hosszabbítani. Ezt akkor teheted meg, ha tulaj, vagy üzembentartó vagy. Az utóbbi ha jól emlékszem 8.000Ft volt 3 éve. Ne kövesd el azt a hibát, hogy forgalomban tartod a kocsit, hogy hátha majd lesz pénzed kipofozni (ha ez a baj), én nagyon sok pénzt dobtam ki emiatt az ablakon!

2013. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Állítólag amíg nincs jogosítvány nem köthetek kötelezőt.Azért kérdeztem a dátumot.De storno is az az autó! :(
2013. febr. 11. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Az autó tulajdonjogának megszerzése nem függ jogosítványtól. Tehát ha nincs jogsid, és nem is lesz, attól még vehetsz autót, lehet a neveden hivatalosan, csak nem vezetheted.
2013. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy az eladó kötelessége 5 napon belül bejelenteni hogy eladta. Így ha Ő netán feldátumozza és lejelenti, akkor ott kibukhat a későbbiekben hogy neked más dátum van a szerződéseden.
2013. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.a jogsi meg van,már csak autó kell.Ez a probléma elvetve.:)
2013. febr. 16. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!