Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Motoros balesetnél a biztosító...

Motoros balesetnél a biztosító csak a motorban keletkező kárt fizeti meg, vagy esetleg a ruhára, sisakra is?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
motorra szokás biztosítást kötni, nem a ruházatra.
2013. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Szerencsére nem tudom mit fizetnek ki alapból, de természetesen kérni mindent lehet - akár a kiesett fizetést is, vagy a táppénz és a rendes bér közötti eltérést. Szóval meg lehet próbálni, sőt meg is kell amilyen árai vannak a felszereléseknek.
2013. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kötelesek a motorban és a felszerelésben esett károkat is téríteni.

Tehát ha nem akarják kifizetni akkor lehet követelőzni, és jogosan.

2013. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ez a nevem! ***** válasza:

Üdvözletem!


Nos,akkor ha valaki nincs tisztában a biztosítási dolgokkal:

Amikor a motorra kötünk biztosítást,akkor érdemes tudni hogy a biztosítás mire terjed ki.

Mert egy alap biztosítás nem szól a motoros ruhára,úgy tudom.

De lehet kötni kiegészítő biztosítást a motoros tartozékokra(ruhákra is)ami a töredéke az alap biztosításnak.

Esetleg ha létezik Casco a motoroknál is,akkor a casco az fizet a motoros ruha után is,de jobb ha ezt előre leinformálja az ember.

2013. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Biztos?


A kötelező a saját járműre semmit sem fizet - a kérdés is az volt, hogy mit fizet ki a másik fél kötelezője. Erre a megfelelő válasz, hogy az okozott kárt.

Szóval annak, hogy az én motoromon milyen biztosítás van semmi köze, hogy mit fog kifizetni az engem elütő (vétkes) autós biztosítása. De ilyenkor is megpróbál a biztosító elsunnyogni egy minimális összeg felajánlása alapján - ilyenkor kell velük harcra kelni kiesett munkabérért (pl. én sem tudnék törött lábbal dolgozni, a táppénz és a fizetésem között pedig komoly szakadék van), meg a védőruhám se megy hálós trikó, rövidgatya + vietnámi papucs, hanem rendes, protektoros, boltban számlával egy halom pénzből vásárolt cuccok.


Ezt mindet ki kell préselni a biztosítóból, akár fenyegetőzéssel is - aztán majd ráterhelik a vétkesre. Ez így működik, senki sem akar magának veszteséget, de a vétkesnek fel kell vállalnia hogy nem figyelt és fizetni.

Sőt, akár még örülhet is, hogy nem vesztette életét a motorkerékpáros.

2013. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
*nem beszélve arról, hogy felénk baleset után illik sisakot cserélni - aminek a nagyon alja a 35 ezer forint. Szóval nem babra megy a játék.
2013. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen,nem egyszerű a biztosítóval egyezségre jutni,de majd kiderül,mire és mennyit fizetnek ki.
2013. máj. 28. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!