Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő, ha levitték a...

Mi a teendő, ha levitték a tükrömet, és szeretném megkapni a pénzem?

Figyelt kérdés

Szituáció: leviszi a tükrömet, ő a hibás, egyértelmű.

Személyi sérülés nem történt.

Mi a teendő, hogy biztosan a biztositási pénzemhez jussak?

1) Nem hivok rendőrt, kitöltjük a bejelentőt, ott nem köteles elismerni a felelősségét, nincs helyszinelés, később a biztositó a rajz alapján azt állitja, hogy 50-50%-ban hibásak voltunk -> megszivtam.

2) Nem hivok rendprt, kitöltjük a bejelentőt, elismeri a felelősségét, ráirjuk a bejelentőre, később visszavonja, biztositó a rajz alapján 50-50% -> megszivtam.

3) Rendőrt hivok, vétkes fél állitja, hogy elismeri, hogy ő a hibás, rendőr kérdi, hogy mi a búbánatért hivtam ki egy ilyen kis tétel miatt, kiszab nekem egy büntetést emiatt, hogy ilyen miatt kihivtam -> megszivtam.


Szóval, hogy is kell ez jól intézni, hogy a biztositó, kárbecslő, vétkes fél, rendőrség legaljasabb hozzáállása esetén is a pénzemhez jussak?


2013. máj. 31. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

3) Rendőrt hivok, vétkes fél állitja, hogy elismeri, hogy ő a hibás, rendőr kérdi, hogy mi a búbánatért hivtam ki egy ilyen kis tétel miatt, kiszab nekem egy büntetést emiatt, hogy ilyen miatt kihivtam -> megszivtam.


Nem fog ilyet kérdezni, ahogyan meg se fog büntetni azért, mert kihívtad.. ez a dolga, ezért kapja a fizetését. Szóval ez a helyes út.

2013. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr nem szab ki büntetést, ha kihívod. Ez a dolga. Biztosra csak akkor mehetsz, ha van rendőrségi helyszínelés vagy annyira egyértelmű a helyzet, hogy senki nem fog kötözködni. A biztosítót nem érdekli, hogy ki ismeri el a bejelentőn a felelősséget, a rajzot fogja nézni és azt, hogy egyértelmű-e a felelősség.
2013. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első esetben a vétkes autós simán letagad mindent, még azt is, hogy ott volt. A biztosító majd megállapít valamit, lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy nem. Ha vannak fényképeid a helyszínről, előnyben lehetsz. De ez a megoldás nem biztos.

A második eset is ez a kaptafa: kitöltöd, elismeri, visszavonja. Innentől ugyanaz a forgatókönyv.

A harmadik eset tűnik a legbiztosabbnak. A rendőr lehet, hogy megkérdezi, miért hívtad ki, de nem kell riogatni: csak azért, mert kihívtad, nem fog megbüntetni. Megteszi, ami a kötelessége, csak lehet, hogy sokára ér oda, utána meg láthatóan kelletlenül dolgozik. De ez esetben biztosan megállapítják a felelősséget. A bejelentőt persze ilyenkor is ki kell tölteni. A pénzedet már nem biztos, hogy megkapod, mert a biztosító vagy dolgozik, vagy nem, fizetni egyik cég sem szeret.

Hogy mi a legtutibb megoldás? Az, hogy kiszállsz és mondasz egy összeget a másiknak, amit ha ott, a helyszínen kifizet, akkor elfelejtitek egymást és még a javítász is fedezi. Ha ezt a kezedbe nyomja, akkor biztosan van pénzed. Nem, szó nincs arról, hogy hazamegy pénzért, fizetés után adja meg vagy ilyenek. Ha kifizeti, jó, ha nem, majd a rendőrség megoldja a felelősség kérdését.

Az, hogy a megállapított felelősség után lesz-e pénzed, egy másik kérdés. A biztosító kárbecslőinek érdekesen fog a ceruzájuk, úgyhogy ha nem tetszik az összeg, illetve időd és energiád engedi, érdemes új szemlét kérni. Egyébként jó, ha tudod, hogy a biztosítók sokszor kifárasztásra játszanak: elsőre megajánlanak valami jó alacsony összeget, másodikra kicsit többet és abban bíznak, hogy az időközben eltelt pár hónap alatt az ügyfél úgy belefárad az egészbe a levelezéssel és telefonálással együtt, hogy elfogadja a nevetségesen kevés pénzt is, mert kell neki az autó. Így pedig ők olcsón ússzák meg.

2013. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Namost a kérdező jól látja a szitut..ilyen nálunk a hozzáállás..


egyébként tükör miatt ne hívj rendőrt, mert kicsi a kár..

fényképek, tanú(k), ha otthagy, akkor jön a bejelentés, hogy a károkozó elhagyta a helyszínt... na akkor neki a szívás..


a pénzedhez csak nagy szerencsével juthatsz.

2013. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3. ilyet nem mondhat de arra készűlj fel, hogy sokat kell várni.

Ettől jóval nagyobb kár volt a kocsinkon és kb másfél órát kellett várni mire kitolta a pofáját a sz.rházi rendőr, bezzeg arra képesek hogy ott üljenek sunyin elrejtőzve és trafizzanak!

2013. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A valóság amúgy az volt, hogy nem hivtunk rendőrt, szóban elismerte, hogy ő a vétkes, de a bejelentőre már nem irta rá, merthogy nem kötelező. A biztositó kicsit szarakodott, de a vétkes fél felhivta a biztositót, hogy ne szarakodjanak már, mert elismeri a hibát. Csak elgondolkadtam, hogyha nem ilyen kedves a vétkes fél, akkor mi történhetett volna..
2013. máj. 31. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:

...akkor sz.r ügy...kedvességre nem szabad bazírozni...

a szomszédom utcán parkoló kocsijába matt részegen belement egy autós...könyörgött ne vegyenek fel semmi féle jkv-t, ne hívjanak rendőrt... másnap reggel jön, és intézi a javítást..ez három éve volt..


aszongya a vétkes, azt sem tudja miről beszélnek, hagyják már békén...600ezer volt a javítás..


szóval nincs könyörgés, azonnal kell dönteni.

2013. jún. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!