Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha forgalomból kivont autót...

Szchylla kérdése:

Ha forgalomból kivont autót újra forgalomba helyeztettem 3 napja, mért kell fedezetlenségi díjat fizetni erre a 3 napra? Még nincs műszaki vizsgája sem. Továbbá: lent

Figyelt kérdés
Ha kivonták forgalomból hivatalból, de előtte sem volt biztosítás a kocsin előtte 2 évvel, azt a két évet is bevasalhatják rajtam, mint fedezetlenségi időt, ha nem is volt forgalomban az autó?

2013. júl. 26. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem volt vizsgája, vagy nincs most, az nem jelenti, hogy biztosítást sem kell fizetni utána. A forgalomból nem volt kivonva ideiglenesen sem. Az előtte levő két évet is behajthatják, ha beírtátok az adásvételibe, illetőleg tudomásod lehetett róla a vételnél. Ezt nagy eséllyel el tudod kerülni, de csak bírósági úton. A biztosító ugyanis nem fogja nézni, hogy az előző tulaj miért nem fizetett.
2013. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen volt kivonva fél évre 2010.05.26-tól 2010. 11.27.ig. Utánna pedig hivatalból lett kivonva 2012.12.19től 2013.07.23-ig. Nem én vagyok a tulaj, de én akartam átvenni üzembetartóival :( És most derültek ki a turpisságok. Netrisken ma kötöttem biztosítást, de ott elírtam, és az első üzembe helyezés dátumát adtam meg 2005.09 adtam meg a mostani 2013.07.23 helyett... Mit javasolsz?, javasoltok?
2013. júl. 26. 20:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Vissza lehet mondani a netrsiken kötött biztosítást, ha még nem küldtem vissza az aláírt alkuszi megbízást?
2013. júl. 26. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 23.-a van az adásvételin, akkor jogosan követelik a 3 napra a fedezetlenségi díjat! Sajnos ilyenek a szabályok. A korábbi időre pedig nem fognak követelni semmit. Üzembentartó váltás volt, az előző sara nem a tiéd!
2013. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!