Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy segédmotorkerékp...

Ha veszek egy segédmotorkerékpárt, az nem probléma ha nem kötök rá 15 napon biztosítást ugye?

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de utána ugrálhat a biztosító, hogy régi az adásvételid.
2014. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 egySanyi ***** válasza:
100%
Azt kellene már megtanulni, hogy nem a biztosító miatt kötelező a biztosítás. Ha történik valami akár több százezres javítási díjat is rád verhetnek.
2014. márc. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én voltam a biztositónál érdeklődni a mikéntről. Adásvételi abszolut nem kell, mondta ,csak a rendőrnek. Neki csak az alváz, motorszám, tipus , évjárat kell.
2014. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát annyi csak hogy vettem egy kis simót nem is akarok szaladgálni vele csak amikor már naptári hónapok szerint is nyár lesz addig ujjitgatom szerelgetem van autóm, csak modnom nem e lesz e gond ebböl hogy nem kötök rá egyböl(mindenképp fogok)... de akkor megnyugodtam nincsgond:D
2014. márc. 20. 08:14
 5/8 anonim válasza:
valamivel igazolnod kell, hogy miért akkortól vetted. És elvileg simán rádverhetnek fedezetlenségi díjat arra az időszakra, amikor nem volt biztosítva. (Nagyjából 4-5000 ft-ért már biztos találsz éves biztosítást segédmotorra, nem nagyon éri meg ezen spórolni)
2014. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értem miért ezen a nevetséges összegen akarsz spórolni.

Biztosítótól függően kb 3000-5000 forint között van a segédmotorkerékpárok éves kötelezője.

(De még ha 10.000.- lenne, akkor is...)

Nem azzal tudsz spótolni ha nem kötöd meg, hanem azzal ha megkötöd.

Ha kötelező nélkül közlekedsz, és elkap a rendőr a büntetés is lehet akár több tízezer, nembeszélve arról ha tényleg történik egy baleset, akkor nagyon sokba fog kerülni.

A keletkezett kár mértékétől függően akár százezres nagyságrendű is lehet a kiadásod.

(Plusz, meg még a büntetés.)

2014. ápr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Néhány konkrétum:


Ahhoz, hogy közúti forgalomban közlekedhessünk járművünkkel, kötelező felelősség biztosításra van szükségünk.

Ha ennek meglétét, illetve érvényességét semmivel sem tudjuk bizonyítani, akkor bizony bírságra számíthatunk egy ellenőrzés során.

Ha nem rendelkezünk érvényes kötelező biztosítással, akkor károkozás során a teljes kár megtérítése minket terhel!


Mindig legyen nálunk a befizetett csekk, vagy a biztosítónk által kiküldött igazoló szelvény biztosításunkról!


A befizetett, de fénymásolt csekk nem minősül igazolásnak!


Ha nincs nálunk egyik sem? A következőkre számíthatunk:


Figyelmeztetés, vagy büntetés, melynek mértéke az igazoltató rendőrtől függ,

A bírság 4.000 Ft - 40.000 Ft-ig is terjedhet

Szabálysértési feljelentés, ennek mértéke legfeljebb 30.000 Ft lehet.


Mire számítsunk ha egyáltalán nincs érvényes kötelező biztosításunk?


Bírság, melynek összege akár 100.000 Ft is lehet!


Kötelező biztosítás kötés esetén az adásvétel napjától, vagy az előző kgfb szerződés díj nemfizetés napjától a fedezetlenségi díj visszamenőleges megfizetése.


Számolj és rá fogsz jönni, hogy hogyan jársz jobban.

2014. ápr. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már megvan a bizti:)) de köszönök mindent:)
2014. ápr. 6. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!