Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás, bónusz...

Kötelező biztosítás, bónusz átvitele hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Van egy autón biztosításom, január 1-jétől. Február 1-jén lecserélem egy másik autóra. Reggel eladom, délután megveszem a másikat. Ezesetben hogyan tudom a bónuszt átvinni? Megkötöm az új biztosítást febr. 1-el, a régit pedig 1-jével mondom le, mivel az eladási adásvételiben ez van? Vagy jan. 31-én kell eladnom ahhoz, hogy átvihető legyen a bónusz? (Tehát, hogy ne legyen érvényes a réig szerződés.)
2014. márc. 19. 18:39
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy milyen sorrendben csinálod. A bónuszos eladása után szólsz, hogy tegyék át a bónuszt és meg van oldva.
2014. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszonom. az nem baj, ha egy napon van az adas es a vetel? nem uti egymast, ha az elso napon meg el az elozmeny biztositas?
2014. márc. 19. 20:09
 3/7 egySanyi ***** válasza:
100%
Egyszerre lehet 2 autóra is biztosításod csak a bónusz addig az elsőn megvett autón marad amíg azt el nem adod és le nem jelented a biztosítónál. Később napra lebontva vissza küldik a többlet fizetést.
2014. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, csak a 2.-ra nincs bonusz, igy joval dragabb.

Nem tudom, igenyelhetem-e az uj kotelezore a bonuszt, mert ha nincs bonusz az elso napon, mivel az elso nap a masik kgfb utolsoja... es evkozben nem tudok valtani, a nagyon kedvezotlen lenne.

2014. márc. 19. 21:12
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Figyi. Volt egy kocsim bónusz 3ban. Vettem egy másikat, bónusz 0, magas kötelezö. Fél év után a csajomnak átpasszoltam a régit üzembentartóival fordulónapon. Ezzel egyidöben fizettem kiba másodikra a 3. negyedévet. Szóltam a biztosítónak, visszaküldött 1500ft-ot és amit kifizettem 3 hónapra, az kitart 6 hónapra.


Tehát befizeted a bônusz 0-ra járó összeget, eladás napján szólsz, hogy rakják át a bónuszt, és ùjraszámolják a maradék befizetett pénzed és a kövi csekkel kompenzálják az elörefizetést.

2014. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 egySanyi ***** válasza:
100%
Bónuszt év közben is bármikor átírnak az nem minősül váltásnak, ott nem lényeg, hogy mikor tudnál biztosítót váltani.
2014. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
febr. 1 dátummal intézheted, nem lesz gond.
2014. márc. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!