Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az autókereskedő ellen büntető...

Az autókereskedő ellen büntetőeljárás indult. Beidéztek tanúnak. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Elveszik a kocsimat, megbüntetnek engem is???
2014. márc. 20. 17:09
1 2
 1/14 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Ennyi infó nagyon kevés! Lehet, hogy egész mással kapcsolatos az eljárás, téged csak amiatt idéztek, mert kapcsolatban voltál vele.
2014. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Arról kérdeznek hol és milyen körülmények közt hirdették anno az autómat, hol mutatták meg mit tudok az előző tulajdonosról a jármű előéletéről, tájékoztatást kaptam-e, el kell mondanom a fogalombahelyezéssel kapcsolat minden ügyintézést , ki végezte és mennyibe került igy az autó, az autó állapotát is le kell irnom részletesen, adásvételit kivel kötöttem és hogy a jutalékukról mit tudok...
2014. márc. 20. 17:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindent leírtál, csak azt nem, hogy kerülsz te a képbe. Ha vettél egy autót és mindent előírás szerűen csináltál ( máshogy elég nehéz) akkor nincs okod parázni. Vagy esetleg valahol sántít a sztory? Egy fél történetből nem fogunk tudni segíteni.
2014. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ismeretlen tettes ellen nyomoznak de megemlítik az autókereskedőt név szerint a kérdésben.
2014. márc. 20. 17:51
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen én vettem az autót. Az eredetéről semmit sem tudtak mondani, szervizkönyvet kértem még ki is röhögtek hogy 8 éves autó ne vicceljek már hol kapok ennyi idős autóhoz szervizkönyvet? Az autó feltehetően külföldi volt mégis eredetvizsgáztatták( azt csak nemrég tudtam meg sajnos, hogy külföldi autónál nem kell ilyen viszont szinte biztos voltam benne, hogy valami nem stimmel ezzel a kereskedéssel)

Nemrég meg is szűntek. Üres placc áll az akkori kereskedés helyén. Nincs egészen 3 éve, hogy megvettem az autót.

Meghatalmazást adtam nekik mindenre, elvitték müszakira a kocsit, elintézték a biztosítást mindent amit ilyenkor ajánlanak a többi kereskedésnél is, teljeskörű ügyintézést. Adásvételi szerződés nagyon sántit mert magyarországi tulajdonos van bejegyezve eladóként pedig az autó külföldi. Nem kerestem meg az előző "tulajdonost" sajnos. De most meg fogom tenni mert a végére kell ennek járni.

Én kifizettem a vételárat ők átadták lepapírozva az autót (amivel voltak egyébként problémák) azóta nincs kapcsolatom a kereskedéssel.

2014. márc. 20. 18:00
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak 1 kulcsot kaptam az autóhoz
2014. márc. 20. 18:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Ahha. Ugye nem Üllőn vetted a körforgalom mellett véletlenül?
2014. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Közben találtam egy kis érdekességet neked. Az ő kálváriája is így indult, az autó lopott volt azért lefoglalták, ő meg törleszt tovább és pereskedik:


[link]

2014. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem belefutottál ebbe az átírásos csalásba. Amikor a nevedre írták az autót nem fizettek valós összeget az átírásra. Erre gondolok:

[link]

2014. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Azt írja külföldi volt az autó, regadó megfizetése nélkül nem nagyon tudnak vele mit kezdeni az okmányirodában, az meg még tárgyévben kibukott volna.
2014. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!