Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Számíthatok késedelmi díjra?

Számíthatok késedelmi díjra?

Figyelt kérdés

Negyedévente fizetem a KGFB-t. Banki átutalással, ami úgy történik, hogy egy bankszámláról a biztosító automatikusan "leveszi" a pénzt magának negyedévente.

Elképzelhető, hogy elfelejtettem a számlán rajtahagyni az adott összeget, így nyilván nem tudták "levenni" a pénzt.

Most kaptam egy értesítést, hogy tartozásom van, és 8 napom van a megfizetésére. Az lenne a kérdésem, hogy számíthatok-e késedelmi díjra? Ha igen, mennyire ?

Az értesítésen semmilyen késedelmi díjat nem említettek, de én azért mégis kíváncsi vagyok.



2014. júl. 29. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem írták a figyelmeztetésben akkor nem hiszem, hogy lesz késedelmi kamat, viszont arra vigyázz, hogy ha 30 napig nem tudják levonni a számládról a pénzt, akkor díjnemfizetés miatt felmondják a biztosításod.
2014. júl. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem szoktak. De arra figyelj, hogy 8 napon belül fizesd be. Ha küldtek csekket, akkor azzal. Ha nem, akkor vagy kérjél tőlük, vagy eseti utalással küldd el nekik a pénzt. Ne várj arra, hogy majd megint megpróbálják lehívni a 8 nap alatt (mert nem fognak/szoktak próbálkozni).


Még az a kérdés is felvetődik, hogy továbbra is "lehívásos" fizetőként kezelnek téged? (Simán elképzelhető, hogy sikertelen próbálkozás(ok) után egyszerűen áttesznek csekkesre, azt meg majd küldik postán)

2014. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!