Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet olyan, h hamis biztosítá...

Lehet olyan, h hamis biztosítási papírokat mutat a vétkes egy baleset esetén?

Figyelt kérdés

Lenne még kérdésem biztosítással kapcsolatosan:


- a biztonság kedvéért azért érdemes felírni ilyenkor a rendszámot?


- mi van, ha bicajossal ütközik az ember, s nem a kocsi volt a hibás, de lett rajta elég összegű kár, ilyenkor a saját biztosító fizet vmit? ez miatt nem emelkedik az éves díj, igaz?


- vaddal ütközésnél hol fizet a biztosító, ahol ezt jelölték táblával, vagy ahol nem?


Egyelőre ennyi asszem, előre is köszi.



2014. nov. 20. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

persze h lehet. nálam már bepróbálkozott ezzel egy ürge egyszer. úgyhogy én azt mondom, hogy ne elégedj meg 1-2 általa mutatott papírral, ill. azokat is na meg az egész körülményt, az eset utáni állapotot, a kocsit, bicót, te kocsidat, mindent fotózz le minél részletesebben, ha netán bíróságra kerül az ügy, tudj bizonyítani, na meg a te érdeked is ám, nehogy a végén ellened fordítsák a történéseket.


Egyébként tudom nagyon ajánlani a fedélzeti kamerát, manapság nem vészes összeg ez, de nagyon sok mindent ki tudsz vele védeni. Nekem volt egyszer h egy vénbarom belém tolatott, de úgy fullos gázzal ám, és elkezdi h jaj nem is hallotta a dudát se meg nem is látott (persze mert sztem amúgy se látott és hallott de ez mindegy), na és lényeg h akkor ott helyben elismerte a dolgot, de láss csodát, gondolom járt ügyvédnél, és 2 hét múlva már azzal próbálkozott be h én mentem bele, és nem ő tolatott! na ekkor jöttem a kamerafelvétellel, aztán ne aggódj, a majomnak elállt a szava a bíróságon.


Manapság az emberek pofátlansága határtalan, szal amit nem tudsz 100%-osan bizonyítani, azt megszívod sajnos.

2014. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De ha átadja a biztosítós dolgokat, azzal elismeri, s nem szórakozhatna utána, nem?

Hát köszi, tanulok ebből, sok kép, s akár egy kamera is.

2014. nov. 20. 11:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg ha nincs biztosítása, akkor a MABISZ alapból megkapod a kárértéket, bár kicsit macerásabb.


"- a biztonság kedvéért azért érdemes felírni ilyenkor a rendszámot? "


A sárga-ké kitöltésekor nem csak a rendszámot de egy halom személyes adatot is fel kell írni, és közmegegyezés alapján az eredeti marad a vétlen félnél, így minden adata meg lesz neked! No meg neki is a tiéd.


"- mi van, ha bicajossal ütközik az ember, s nem a kocsi volt a hibás, de lett rajta elég összegű kár, ilyenkor a saját biztosító fizet vmit? ez miatt nem emelkedik az éves díj, igaz?"


Ugyanúgy töltöd a sárga-kéket, de a rendszám helyére beírod: kerékpár, ugyanez ha segédmotoros kerékpárral találkozol. Persze ha személyi sérülés is történt - erre ilyenkor nagyobb az esély - akkor már rendőri intézkedést is kell kérni.


"- vaddal ütközésnél hol fizet a biztosító, ahol ezt jelölték táblával, vagy ahol nem?"


Ahol kitáblázták, ott esélytelen, hogy kártérítést fizessenek, de ahol nem jelzi tábla, ott is megpróbál kitérni a vadász társaság a kártérítés alól.


No persze fényképezni sosem árt.

2014. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én még ilyen papírt se láttam, szóval ezt nem tudtam, h hogy megy. Köszöntem ismét.
2014. nov. 20. 19:50
 5/8 anonim ***** válasza:
kerékpárosnál jobban jársz ha rendőrt hívsz! táblával jelölt helyen vad el gázolásáért még büntit is fizetsz!
2014. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bármelyik papírboltban tudsz venni nyomtatványt! vagy kérsz a biztosítódtól!
2014. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
bicajos is meg tud szívatni???
2014. nov. 20. 20:09
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
meg ám! ha nem hívsz rendőrt, utólag még azt is képes kitalálni h megsérült így-úgy, egy kicsit fáj a bokája, egy kicsit a bordái, és rád verik a végén az egészet.
2014. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!