Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóba másik motor szeretnék...

Autóba másik motor szeretnék rakni váltóval együtt. Milyen papírmunkával jár ez és annak milyen költségei vannak?

Figyelt kérdés
Adott egy 1991-es BMW 520i. Az autóval minden rendben. Egy 2001-es 530i motorját szeretném belerakni váltóval együtt. Melyik a legolcsóbb törvényes, esetleg kiskapus megoldás? Ha ezen múlik, tudok venni 530i-t is aminek a neve ugyanaz, mint az újabbnak, de a régebbi V8-as, az újabb soros 6 hengeres, a fent említett '91-es 20i is soros 6 hengeres. Mindenképp ez a 2001-es soros 6 hengeres motor kell mindenképp ebbe a '91-es E34 5-ösbe, más megoldás nem érdekel!

2015. febr. 9. 17:18
 1/10 RRR ***** válasza:
90%
sajnos ez nem az az ország hol ez megoldható
2015. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
ezt lepapírozni sosem fogod!
2015. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most ez komoly?! Nem létezik, hogy nem lehet egy márkaazonos motort sem belerakni! Kevesebbet fogyaszt, erősebb, környezetkímélőbb, ezeket nem veszik figyelembe? Ha ez komoly, kajak elvállalom az angliai meló ajánlatot amit kaptam, így is hányingerem van az országtól naponta...

De nem létezik, hogy nem lehet motort cserélni. Miért nem lehet?

2015. febr. 9. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
márkaazonos motort nem lehet beszerelni....jól is néznénk már ki,hogy a zöldséges mercibe minden papírmunka meg egyéb nélkül bele lehetne tenni a 6.3amg-t,mert márkaazonos..........amiről te beszélsz az a tipusazonos,na azt lehet berakni(magyarul,csak ugyanazt a motort ami gyárilag benne van)!bár ehez is kell némi papír(bontási igazolás,vagy valami számla az új motorról,hogy nem loptad,hanem vetted)és akkor azt bele lehet tenni!a tipusazonostól bármilyen más eltérő motor engedély köteles,egy csomó papírral,amik egy csomó pénzbe kerülnek!!
2015. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van, típusazonost lehet, márkaazonost nem!


De kérdezd meg a NKH-nál, ott felvilágosítanak (úgyis oda kell vinned vizsgáztatni)

2015. febr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyat olvastam egy fórumon még anno, hogy le kell szedni a motorszámot(értsd: olvashatatlan legyen), kérni kell egy újat, így lesz egy AF-es motorszámom amit egy ilyen dombornyomott fém lapkán kapok és azt át tudom tenni bármilyen más motorra amit belerakok. Találkoztam már olyan E34-gyel amiben E39 motor volt tehát nem típusazonos. Csak akkor nem tudtam a tulajjal erről beszélni, azóta meg már el van tűnve. Annak a megoldásnak a menete és költsége érdekelne. Vagy ha van más megoldás vagy ha az a megoldás ma már nem megoldható, akkor a helyett kéne más.
2015. febr. 10. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
AF-es motorszámot már nagyon régen nem adnak,pontosan az ilyenek miatt mint te,mert arra aztán a hatóság is rájött,hogy így bármit lehet tennei bármibe és még félig meddig hivatalos is!ma már ha nem olvasható a motorszám,akkor csak a motorkódot írják bá a forgalmiba mint pl C20LET(opel 2.0 turbós motorja) vagy 188A4000(fiat 1.2 8V)!ettől te még,hogy csak egy motorkód van a forgalmidban nem tehetsz bele akármilyen motort!úgyhogy most én kérdezek,nem tudod,vagy nem akarod megérteni,hogy amit te akarsz csinálni az legálisan nem megy!!!mert ugyan bele tehetsz te akármilyen autóba akármilyen motort,hiszen minden csak flex meg fantázia kérdése,de lepapírozni magyarországon nem fogod tudni!!
2015. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, értem, csak olyan hihetetlen volt! A mai napig találni újabb és újabb nem gyári motoros autókat itthon. Nem gondoltam volna sohasem, hogy ezt itthon ennyire elítélik. De úgyis megfogom ezt csinálni, mert kell egy klasszikus és elég gyors BMW alacsony szervízigénnyel és fogyasztással. Köszi a segítséget! Áldás-békesség!
2015. febr. 11. 00:49
 9/10 anonim ***** válasza:
azért mert nem lehet lepapírozni,nem egy olyan ember van ki kicseréli a motort valami tipusidegenre.......iagzából csak műszaki vizsgán van vele gond,meg ha el akarod adni az autót,akkor eredetvizsgán.......
2015. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azokat meg tudom oldani! Sajnos a rendszer megint rákényszerít arra, hogy "törvénytelenül éljek" a helyett, hogy perkáljak tisztességesen az egyéb hatóságoknak. Köszi mindenkinek!
2015. febr. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!