Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 1,5 évvel ezelőtt megszűnt a...

1,5 évvel ezelőtt megszűnt a KGFB-om dijnemfizetés miatt, majd eladtam az autót. (nem is fizettem ki a fedezetlenségi dijat) Most űjra vásárolnék autót. A kérdésem, az hogy milyen besorolásba leszek a bonus-malus rendszerben?

Figyelt kérdés
A megszűnéskor A00 voltam, a dijnemfizetés miatt lentebb soroltak? Vagy maradt az A00?

2015. febr. 10. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal az csak a károkozásnál megy lejjebb. Viszont ki kell fizetned a fedezetlenségi díjat ami másfél évre visszamenőleg szép summa lesz.
2015. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a bónusz nem csökken.

fedezetlenségi díj viszont van, ha Te leszel az üzembentartó is...

2015. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha eladtad az autót, az új autó biztosításán nem fogják tudni számlázni az előző autóra vonatkozó fedezetlenségi díjat (az akkor tudták volna számlázni, ha újrakötöd megszűnés után a szerződést ugyanannál a biztosítónál, vagy biztosítási évfordulón túl bármely biztosítónál, és aztán adod el az autót). A0-ban fogsz lenni, mivel nem volt baleset (akkor romlana a bonus, ha lett volna kifizetett kár).

A hatályos törvények alapján a Mabisz behajthatja a fedezetlenségi díjat, de ezt már nem a biztosító fogja számlázni, s még a gyakorlatban nem igazán volt rá példa,hogy Mabisz felkereste volna az ilyen eseteket. De a törvény lehetőséget ad rá, hogy a jövőben a Mabisz zargasson a fedlendíj miatt. A biztosítónál legalább a 60 napos türelmi időre járó díjat jó lenne rendezni, a megszűnt szerződésen (60 nap biztosítási díj+baleseti adó).

2015. febr. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha eladtad az autót, az új autó biztosításán nem fogják tudni számlázni az előző autóra vonatkozó fedezetlenségi díjat"

miért nem tudják?

egyrészt ugye van a "3pontos nyilatkozat"...

másrészt van a KKNYR szám...


ezek miatt szerintem azonnal kibukik, hogy van fedezetlenségi díjad. ha nem vallod be, akkor közlési kötelezettséget sértesz.

2015. febr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha új autót vett, annak semmi köze az előző autóhoz. Biztosító csak arra a járműre számlázhat fedezetlenségi díjat, amelyikre a szerződés szól, és ha felfedezett érvényes biztosítás nélküli időszakot. Ha az autót vagy bármit eladta, akkor ott a biztosító már visszamenőleg nem fog tudni számlázni, mivel nincs mire, nincs élő szerződés. A KKNYR persze h van, de ilyen esetben semmi köze a fedlendíjhoz, mivel bonust úgyse hozhat dnf-fel megszűnt szerződésről, így a KKNYR-be se fog történni bekérdezés. CSak a mabisz fogja tudni behajtani a kimaradt időszakra a díjat, ha akarja.
2015. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mivel bonust úgyse hozhat dnf-fel megszűnt szerződésről"


Hozhat, épp ezért szerintem történhet lekérdezés.

2015. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!