Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Befizettem a kötelezőt- mégis...

Gatyád kérdése:

Befizettem a kötelezőt- mégis megszüntették?

Figyelt kérdés
2014.12.16-2015.03.15 ezt a csekketbefizettem 2015.02.16kor és most küldtek egy csekket amin 2014.12.16-2015.02.14 ig kérik az ujcsekken meg hozzáírták hogy törlési értesítő a biztosításom megszüntették. ezt megcsinálhatják velem??az egészet nemértem már

2015. ápr. 4. 13:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
továbbá azt se képes átkonbertálni a csökönyös agyam hogy ha egyszer megszüntetik a biztosítást és közlik hogy ők semmit nemfognak senkinek kifizetni ha balesetet okozok akkor milyen napi akárhányszáz forintot követelnek??? mire fel??? az első csekket 2.16án fizettem be. és uj csekk most jött 4.4 kor hozzám ,gondolom a tulaj már megkapta párnappal korábban. sokkal nem. akkor az a kérdésem hogy szerinted ha bemegyek és kifizetem a pénzt amit gondolnak majd akárhány tizezer forintot akkor nem fog tovább kamatozni??? mert az üzembetartóval sajnos lehet csak 2 hét mulva tudok majd beszélni. mit tanácsolsz pontosan mit tegyek léccives segits
2015. ápr. 5. 09:40
 12/16 A kérdező kommentje:
ilyenkor el se lehet adni a kocsit mi??? ezt valakinek ígyis ugyis kikel fizetni????
2015. ápr. 5. 09:46
 13/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A fedezetlenségi díjat (a napi kb 300Ft-ot) egészen addig a napig kell majd kifizetned, amíg új biztosítást nem kötsz. Apropó kötsz. A biztosítást az üzembentartónak kell megkötnie, ha nincs külön üzembentartó, akkor természetesen a tulajdonos számít annak. Eladhatod az autót, ilyenkor az eladás napjáig fogják követelni a fedezetlenségi díjat. Régen egy üzembentartó-váltással el lehetett kerülni ezt a díjat, de kb 2 éve módosították a szabályokat, azóta nem.


(PS: én nem az a Koplárovics Béla vagyok, sőt még a valódi nevem sem ez, csak bírom a srácot. Mondjuk akkoriban még én is rúgtam a bőrt...)

2015. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
yaya vágomhogy nem ez az igazi neved de énis imádom béla golját :DDDDDDDD van üzembetartóis elvileg .legalábbis a forgalmiba az van irva hogy G.elemér elég hihetetlen neve van nemtudom hogy egyáltalán létezik e még sose találkoztam vele. őt most muszály lesz megkeresnem mi???
2015. ápr. 5. 11:40
 15/16 A kérdező kommentje:
egy utolso kérdésre szeretném még ha válaszolnál légyszives utána nem fárasztalak de amugy igyis kösz mindent! azt szeretném tudni hogy ha bemegyek a biztosítohoz a forgalmival meg a befizetett csekkel meg aztis viszem amit most küldtek akkor én tudom rendezni a hátralékokat??? vagy szoba se nagyon álnakvelem???
2015. ápr. 5. 11:47
 16/16 anonim ***** válasza:

"továbbá azt se képes átkonbertálni a csökönyös agyam hogy ha egyszer megszüntetik a biztosítást és közlik hogy ők semmit nemfognak senkinek kifizetni ha balesetet okozok akkor milyen napi akárhányszáz forintot követelnek???"

ez a pénz nem a biztosítóé lesz, hanem megy tovább a Kártalanítási számlának, akik fizetik a károsultak kárát, ha a károkozónak nem volt kgfb-je vagy ismeretlen a tettes és súlyos személyi sérülés is történt.


van a megszűnésről papírod? (nekem sehogy nem kerek a történet...)


ha bemész a biztosítóba, kb. attól függ, hogy kihez kerülsz. Én nem küldenének el, ha egyszer pénzt akarsz fizetni és szerződést kötni, de persze ez még nem feltétlen szabályos...

2015. ápr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!