Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor vagyok pontosan kezdő...

Mikor vagyok pontosan kezdő vezető?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, fél éve van B-s jogosítványom, viszont 4 éve van M kategóriás.Arra lennék kíváncsi, hogy így utánfutót húzhatok-e?Sajnos nem találtam erről neten semmit, hogy a kategória megszerzésétől 2 év, vagy az első vezetői engedély kiadásától 2 év.Ha valaki csak egy linkkel is tudna segíteni, annak megköszönném.

2015. jún. 1. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel elárultad, hogy kezdő vagy.

és, hogy nem tudod mi a stájsz az utánfutóval a kresz hiányosságát sugallja, de legalább gugliznál rá, az utánfutós részre

2015. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legutolsó változás óta a kezdő vezetői engedély az első nemzetközi kategória megszerzésétől számít. Az M kategória csak nemzeti, de mivel az megszűnt, így a jogsidban már AM-ként szerepel, ami nemzetközi kategória. Így a 326/2011 KöHÉM rendelet szerint már nem számítasz kezdőnek.

Persze az is igaz, hogy nem rég vizsgáztál, illene tudnod!

Ez a hátránya, ha valaki csak a tesztekkel gyakorolva csusszan át a KRESZ vizsgán.

2015. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.KRESZen meg sem említették, mert mindenki, aki ott volt, B-s volt, és előtte nem volt semmiféle jogsija, én meg nem kérdeztem meg, akkor még nem foglalkoztatott.Megy a zöld, kedves utolsó.
2015. jún. 2. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!