Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szép napot! Hova fordulhatok...

Szép napot! Hova fordulhatok ha a KGFB. Díjnemfizetés végett felbontották?

Figyelt kérdés
2014-be a 2015-ös évre. Alkusz cégen keresztül kötöttem KGFB. Biztosítást interneten a Groupama biztosítóval. Kedvezményt jelentett az email cím megadása és netes ügyintézés. Én ezt választottam, éves díjfizetés átutalással. A kért összeget átutaltam, a biztosítom meg is küldte a kötvényt valamint a díj igazolást. Augusztus hónapban kaptam postai úton egy HELYESBÍTŐ számlát melyben egy bizonyos összeget át kell utalnom. Számla kelte:2015. 08.26. fizetési határidő:2015. 09. 05. Ügyfélszolgálatost nem tudtam az ügyben elérni. A kért összeget átutaltam gondolván ez lehet a baleseti adó. Kb. másfél hónap múlva az általam elutalt pénzt a biztosító postai úton vissza küldte. Természetesen ügyfélszolgálatist most sem tudtam elérni! Novemberben vártam a biztosítótól a kártörténetet de nem érkezett meg. Emailben sikerült felvennem a kapcsolatot és az ügyfélszolgálatos közölte, hogy a biztosításomat 2015. 08.24. -én díjnemfizetés végett felbontották és hogy postai úton erről engem tájékoztattak. Sajnos Én sem emailba, sem levélben nem kaptam értesítést! Emailban az ügyfélszolgálatos elülte a mintákat, hogy milyen leveleket küldtek ki (állítólag) részemre. FONTOS! A helyesbítő számláról mélyen hallgatnak, és az internetes ügyintézésre azt a választ kaptam, hogy ilyen nincs a szerződésemben. A kiküldött számla abból adódott, hogy a bónusz fokozatom nem jól lett leadva és ezért rá kell fizetnem! Most közel 70000ft. Követelnek a fedezetlen napokra. Kérem, aki tud segítsen hova lehet fordulnom? Nagyon fontosnak tartom, hogy a helyesbítő számláról nem nyilatkoznak! Úgy gondolom a biztosításommal Én jó hiszemen jártam el, és nem tartom jogosnak a biztosítótól ezt az eljárást. Köszönettel

#KGFB.díjnemfizetés
2015. dec. 23. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A fedezetlenségi díjkén követelt 70 ezer forint a felmondás utáni, biztosítás nélküli napok számából adódik.


Én azt tudnám javasolni, hogy keresd meg a MABISZ-t (Magyar Biztosítók Szövetsége), az ügyfélszolgálat panaszkezelő részén mondd el a dolgot. Kelleni fog az alkusz cég neve és minden papír, mert esetleg ilyen részleteket is fognak kérdezni.


A nagyobb biztosítók igazából ilyen dolgokban nem kockáztatnak, itt valószínűleg az alkusz cégben lehet hibát keresni. Épp ezért az ügyfélszolgálaton is inkább őket kellene hangsúlyozni.


Mikor értesültél arról, hogy felmondták 08.24-gyel a szerződésedet?

2015. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
ez jellemző erre az országra,mindig az ügyfél nyakába borítják a xart.a pszaf a biztosítók állami felügyelete,velük vedd fel a kapcsolatot.asszem 600Ft/nap a fedezetlenségi díj.
2015. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 - a fedezetlenségi díj járműkategóriától és teljesítménytől függ.

590 forint egy 101-180 kW teljesítményű kocsira. Akinek csak 75 LE-s van, az megússza 400 forintból naponta.

2015. dec. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
én most fizettem 20 napra,100LE után 600Ft-tal számolták.az asszem 74KW.
2015. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Most közel 70000ft. Követelnek a fedezetlen napokra."


"ez jellemző erre az országra" az ügyfél 4 hónap után kezd el kapkodni.


Kedves kérdező, egy üzembentartó váltással megint forgalomba kerülhet az autó, és a fedezetlenségi díjat se kell (most) kifizetned! Persze nem érdemes várni, mert a jármű forgalomból kitiltásáig (biztosítás hiányában ez történik) a fedezetlenségi díj emelkedik. Ráadásul a kitiltásról a legtöbben csak akkor értesülnek, amikor a rendőr leinti őket, és bevonja a forgalmit is.

2015. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!