Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az miért lehet hogy a kötelező...

Az miért lehet hogy a kötelező biztositó magasabb összegű csekket küldött ki mint amire szerződtem?

Figyelt kérdés

Decemberben váltottam biztositót, amit most hiába hivom, hiába az email nem kapok választ..

Szerződésben 20.000 ft körül állapitotta meg a dijad egész évre, ami negyedévente 7000körül van.Ezt januárban az első negyedre ki is fizettem.Ám 2 hete kaptam egy 11ezer elmaradásról csekket majd 2 napra rá a fizetési felszólitást.Most megkaptam a következő negyedre a fizetni valót ami 18.000.

Ez hogy lehet?Hogy emelhet év közben, úgy hogy nem is erre kötöttük a szerződést?

És most mit csináljak?Mert jövőhéten már be kéne fizetnem a következő negyedévit de nem fogom, viszont a biztositót meg nem érem el, hogy magyarázatot adjon..


2010. márc. 26. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyit biztosan nem emelt. Ha nem éred őket, el sétálj be valamelyik irodájukba.


maci

2010. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem tudták lekérni az előző biztosítódtól a kártörténeti adatokat (nem adtál meg előzményadatot, rosszul adtad meg stb.). Ilyenkor a biztosító köteles visszasorolni, amíg nem igazolod a bónuszodat, vagy nem küldöd az adatokat.

Melyiknél vagy? Lehet, hogy tudok segíteni....

2010. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Generali.

De én ezt nem értem:(

Mindenesetre ezt nem fogom befizetni az tuti.

2010. márc. 26. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Akármelyik biztosítónál vagy menj be és kérdezz rá. Valószínűleg az előző válaszolónak van igaza, de lehet hogy más adatot adtál meg hibásan.

És fizesd be,(ha több mint amit fizetned kellene úgyis visszaadják) de ha nem fizeted be megszűnik a biztosításod, és utána a bonus-malusod is romlik értsd még drágább lesz a díj.Kettő, ha megszűnik és utána okozol balesetet az egész kárt ki kell fizetned akár több milliót is.

És menj be az ügyfélszolgálatra, ott feltehetően addig magyarázzák, amíg meg nem érted:)

2010. márc. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem tudok segíteni, nem ott dolgozom.

De fizesd be a csekket, rosszabbul jársz, ha díjnemfizetéssel törölni fogják a biztosításodat. Újat kell kötni, A0-ról indulva.

Amint megvan, hol volt a hiba, a díjat vagy jóváírják a következő negyed évre, vagy visszautalják. Lenyelni biztos nem fogják. Menj be és kérdezz rá, akkor okosabb leszel. Sok sikert!

2010. márc. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Veled is ez történik :(

[link]

2010. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na ez szép..

Bár én semmiféle levelet nem kaptam tőlük, csak a triplájára megemelt befizetnivaló csekket:(

Hétfőn megy be a meghatalmazottam hozzájuk, ill. még mindig ott tartok hogy nem fizetem be egyáltalán kivárom a türelmi 1 hónapot mig megszűnik a biztositás és váltok.

Köszönöm az észrevételeket!

2010. márc. 28. 10:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne legyelél ilyen marha (már bocs), ha megszűnik amíg az egy év le nem jár egyébként kénytelen leszel ugyanott kötni, és az elmaradt időre is kell fizetned a díjat utólag.Ezért hívják kötelezőnek. Ha nem használod vonasd ki a forgalomból, de ha jársz vele fizesd be a csekket, aztán derítsd ki mi az eltérés oka. Néhány ezer forint miatt nem érdemes a rendőrt, meg esetleg a károkozásnál több milliót kockáztatni. Ja és még valami, attól, hogy nem törődsz valamivel és esetleg kidobod a leveleket még sajnos nem szűnik meg a probléma. Nem tudom milyen idős vagy (a kérdés alapján 16-18 körül), de ha forgalomban közlekedsz nőlj fel, és intézd el a dolgaidat felnőtt módjára. (Remélem nem bántottalak meg, nem az volt a cél:))

Minden infot a kötelezőről itt megtalálsz biztosítótól függetlenül: [link]

2010. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem bántottál meg, 29 éves nő vagyok:)

Szóval nem értek ezekhez, főleg nem a megszüntetés és újrakötés menetéhez:(

De megkérdeztem már pár embert és többek között, volt egy ilyen verzió hogy ne fizessem be 1 hónapig még él, majd válthatok másik biztositót.

Viszont hétfőn remélem többet fogok már tudni.De mondom nem kaptam semmi levelet!És ez a tripla összeg + a visszamenőleges dupla összeg kicsit sok,főleg minden előzetes tájékoztatás nélkül.

Azért köszi.

2010. márc. 28. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Max. a lakásbiztosításnál lehet ilyet, hogy nem fizeted, megszűnik és mehetsz máshová...

A kgfb-nél, ha díjnemfizetéssel szűnik meg, ugyanoda kell visszakötnöd, visszasorolnak A0-ba, és még az elmaradt díjat is rád verik.

Tényleg ne pár ezer forintért kockáztass. A biztosító nem jótékonysági intézmény, ha nem fizetsz, a te bajod lesz alapon működik. Ezzel az "úgysem fizetem be" viselkedéssel csak rosszabbul jársz.

2010. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!