Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan adjak el egy külföldi...

Albert Flórián kérdése:

Hogyan adjak el egy külföldi autót?

Figyelt kérdés
Hoztam már haza autót "piros" export rendszámmal, amit ugye a vásárolt országban a vevő nevére írnak. Ezután könnyű névre íratni magyarban, de mi a helyzet, ha másnak szeretném hazahozni az autót, vagy el akarom adni?

2016. febr. 7. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tutifix, hogy megveszi, akkor írathatod egyből az ő nevére és ezzel megspórolsz neki egy átírási költséget. Ha nem, akkor a magad nevére honosítod, aztán meg eladod, mint egy magyar autót.
2016. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon is adnak ugyanilyen export rendszámot, Z xxxxx formátummal.
2016. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretném honosítani, mert ha eladom akkor az adóbevallásban fel kell tüntetni és talán adózni is kell utána! A "z xxxx" rendszám az céges rendszám úgy tudom. Esetleg a következő megoldás helytálló lehet: Kitöltetem a kétnyelvű adásvételit a külföldi eladóval, aláírja, majd az itthoni vevő a vevőrésznél kitölti, aláírja majd ledátumozásra kerül. A többi az ő dolga lenne. De mi a helyzet ha használt kereskedésnek szeretném eladni? Van aki átvesz külföldi papíros autót feltéve ha megvannak az autó papírjai, de azt nem tudom, hogy ilyen esetben hogy oldják meg a papírozást? Nem szeretnék beleszaladni olyanba amit nem tudok...
2016. febr. 8. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
De neked ebben mi a buli? Csak nagyon jó állapotú autót érdemes behozni, azért meg nem kapsz annyit, amennyit ér.
2016. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát most írhatnám azt, hogy egyik barátomnak akarok hazahozni autót, vagy megvettem egy autót, de elakarom adni mert másikat akarok mivel ez nem nyerte el a tetszésemet, de arról van szó, hogy hozzájutottam olcsón egy német autóhoz és most el szeretném adni, hogy legyen rajta mit fogni... az árral nem lenne gond mert olyan áron kínálnám, amennyiért nemlehet ezt megkapni sehol, tehát áron alul... Igen nem kapnék érte annyit amennyi megér, viszont mégis megérné! :)
2016. febr. 8. 14:12
 6/7 A kérdező kommentje:
J
2016. febr. 8. 14:12
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném honosítani, mert pár hónap alatt már nem venném jó néven ha pár adásvétel futna végig a nevem alatt papíron. Na akkor miért lenne ez buli nekem? Szerintem nem kell feltenned ezt a kérdést :)
2016. febr. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!