Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Új autó vásárlása előtt...

Új autó vásárlása előtt állok, viszont még nem lett befizetve a teljesítmény adó?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nekem kell majd befizetnem a teljesítmény adót az autóra miután átirattam a nevemre, vagy az eladónak kell még befizetnie?

2016. febr. 24. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem értem.

Új autónak nincs előző tulajdonosa, az akkor lesz forgalomba helyezve, ha te megveszed és te leszel az első tulaj.

Ha úgy érted, hogy csak neked új az autó, de egy használt autóról van szó, akkor az eladónak kell befizetni. Minden évben annak kell befizetni, akinek jan. 1.-én a nevén van a gépjármű.

2016. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 egySanyi ***** válasza:
36%
Annak kell befizetni akinek a nevére szól a csekk. Van olyan eset amikor év közben veszel autót és következő hónap elsejétől már neked kell fizetni az adót. pl ha ideiglenesen ki volt vonva a forgalomból.
2016. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Mint írták, ha új, szalonautót veszel, akkor az önkormi a nevedre kiküldi az időarányos csekket, amit beköhögsz..

ha csak neked új, akkor mindig az fizeti, akinek január elsején a nevén volt(van) az autó..

2016. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
0%

Benne van a kérdésben, hogy "miután átírattam a nevemre". Ez az én olvasatomban használt autót jelent.

Továbbá ha újonnan veszem akkor nem "eladót" mondok, hanem szalont, vagy márkakereskedést.


Vagyis az fizet akinek a nevén van/volt az autó, az év első napján.

2016. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 egySanyi ***** válasza:
0%
Nem mindig mert vannak kivételek.
2016. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Benne van a kérdésben, hogy "miután átírattam a nevemre". "

Viszont az is benne van hogy "új autó".

Az én olvasatomban pedig ez azt jelenti, hogy a kérdező nem tud egyértelműen fogalmazni.

Ezért is írtam le neki mindkét lehetőséget.

2016. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:

#6!

Miután a kérdést sem sikerült egyértelműen megfogalmaznia, így azt sem várhatod el, hogy a két lehetőség közül, a számára megfelelő választ felismerje. ;)

2016. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 14:03

Jogos!

:-)

2016. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valami változott ezen a fronton? Amikor én utoljára autót vettem Mo-on, mondjuk, ez nem most volt, akkor az aktuális félévre mind az eladótól, mind a vevőtől elkunyerálták a teljesítmény adót.
2016. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!