Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez így logikus lépés lenne,...

Ez így logikus lépés lenne, vagy van benne valami ami nem lesz jó?

Figyelt kérdés

A kocsimra jelenleg 19.480 forintot fizetek/3 hónap.

21 éves vagyok, első autó,2 éves jogosítvány, Budapest vonzáskörzetében.

(Posta)

Apám már 5 éve nem vezet, de az elmúlt 15 évben is csak teherautót vezetett.(és csak teherautó volt a nevén)

Szeretném ha ő lenne az üzembentartó, az ő adataival az Allianznál 7500 forint/3 hónap, ami azért nem mindegy.(Természetesen A0-ból indulva)

Neki azért akad néhány kedvezménye is.

A jövőben majd akár egy 5-10 éves jogsira még A0-ból is kevesebbet fogok fizetni, és jelenleg elég szar a munkahelyem, nehezen jövök ki, úgyhogy havi 13 ezret jólesne megspórolni.

Van bármi bökkenő amire nem figyeltem, vagy így ahogy van jó az ötlet?


2016. jún. 1. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

"úgyhogy havi 13 ezret jólesne megspórolni"


Nem tudom, Budapesten hogyan oktatják a matematikát, de az én általam tanult matematika szerint havi 4000-et spórolnál.


Más bökkenő nincs.

2016. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:

Nem ingyen írják be üzembentartónak.


A vagyonszerzési illeték 1/3-a fizetendő, eredetiségvizsgára nem emlékszem, járj utána, és kell új forgalmi.


Tehát alaphangon 30-e ft mutatvány. Tehát 8 havi különbség hozza vissza az árát. A jelenlegi állás szerint


Mennyi maradt a 12 hónapból?


Gondolom ezt az évet már végignyomod, b1-től sokat esik a biztosításod, úgy méghosszabb a megtérülési idő. Hogy őszinte legyek, utólag már nem írogatnám össze-vissza.

2016. jún. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ez emgér havi 4k t akk hajrá.
2016. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom ki,hogy számol, de felénk nem kell minden hónapban új forgalmi meg vagyonszerzési illeték, ergo nem értem, hogy miről van szó...tehát most erre a negyedévre megint kifizetek 20-at, de már új üzembentartóval, így minden költség lemegy, és onnantól 7500-atz fizetek 3 hónapra.


I.i: most látom,hogy havi 13 ezer spórolást írtam, de talán egyértelmű kéne ,hogy legyen, én 3 havira gondoltam.Meg,hogy 4 ezret megspórolok...ja, de az a 4 ezer egy évben 50 ezer spórolás lesz.

Mert most egy év 80 ezer, akkor meg 30 ezer lenne az egész év ha apám nevén lenne.

2016. jún. 2. 14:12
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
És szerinted az üzembentartót hogy íratod át? Ceruzával ráírod a forgalmira? Rendben, frissen vett autó, nem kell új eredetiségvizsga. Így lesz minimum 30e
2016. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Leírtam: most kifizetek minden költséget, és aztán már csak 7500-at kell fizetni negyed évente.

Ha kiszámolod, még így is jobban járok vele.

2016. jún. 2. 14:25
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

Értelek, én pedig leírtam, hogy 8 hónap kb mít megtérül az átírás ára. Tehát ha pont 4 hónapja kötötted a biztosítást és ma lerendezel mindent, akkor pont a fordulónapra éred utol magad.

Ha több mint 4 hónapja kötötted, akkor a biztosításod csökkenése miatt a megtérülési idő is hosszabb lesz.


Leírtam én is hogy idővel jobban jársz, de 1 év sok idő, én már nem írogatnám össze-vissza.

1 év alatt lehet hogy összetöröd, lehet hogy nem lesz pénzed fenntartani és eladod, találsz jobb munkát és szórni fogod a pénzed.

2016. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemcsak neked jutott ez eszedbe, sokunknak van apánk, vagy valamely idősebb családtag nevén az autó :)
2016. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

átírási költség csak 6000 Ft.

megéri.

csináld.

2016. jún. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!