Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit Tegyek? Automba beleszalad...

Mit Tegyek? Automba beleszaladtak es total karos lett. Az illeto elismete felelosseget, szemelyi serules nincsen, rendor jegyzokonyvezte. A biztosito csak 360. 000 fizetne . A kocsim ert 550. 000 ezret. Mi lenne a tovabbi lepes. Ugyved?

Figyelt kérdés
biztosito, kozlekedes, baleset, auto

#biztosito kozlekedes
2013. nov. 6. 18:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Kelek segitsetek akinek ilyen problemaja volt. Nekem az elso.Hogyan lehet egyezkedni a biztositoval? Egyaltalan lehetseges?
2013. nov. 6. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen kocsi ez? Nekünk a biztosító jól fizetett. Majdnem annyit mint amennyiért 2 éve vettük.
2013. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egy oregecske jo karban levo Peuegot. most fizettem 120.000 a felujitasert
2013. nov. 6. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj be, és ordítva követeld, hogy adjanak neked 300.000-ért egy ugyanolyan állapotút (mert ugye 60e az átírás), vagy ha ilyet nem tudnak, akkor javíttassák meg.

Egy kis oktatófilm, hogy kell az ilyet csinálni:

[link]

2013. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen kerek. Totálkárnál van egy ún. roncsérték. A biztosító partnerei licitálnak a roncsra, és a legmagasabb összeget levonják az autó értékéből. Ezt a pénzt megkapod a kereskedőtől, amikor elviszi a kocsidat, szóval ha pl. a Te autódért ad valaki 190 ezret, akkor logikus, hogy a biztosító csak 360-at ad, mert pont annyi kell, hogy a pénzednél legyél. Ami jó ebben, hogy ha magánúton találsz vevőt a roncsra, mondjuk 250-ért, akkor eladhatod, a 360-at akkor is megkapod a biztosítótól, de ugyanez miatt, ha olcsóbban adod el a roncsot, akkor is marad a 360, mert a biztosító garantált volna neked vevőt 190-ért, ha nem fogadod el, akkor az már a Te bajod.


Más kérdés, ha a kocsi teljes értékét becsülte 360-ra a kárfelvevő. Ilyenkor írhatsz egy kérelmet, hogy vizsgálják felül, csatolj hozzá mindent, ami értéknövelő lehet, pl. szervizkönyv, szervizszámlák a közelmúltból, és van esély, hogy emeljenek az összegen, de +190e már erősen a lehetetlen kategória. Mielőtt ügyvédhez mennék, én a kárfelvevőt kérdezném meg, hogy milyen lehetőségeim vannak, ha túl alacsony szerintem az összeg. Egyrészt neki tudni kell, mi ennek a menete, másrészt, ha látja, hogy tovább akarod vinni a dolgot, esetleg úgy dönt, hogy nem hiányzik neki a macera, és megemeli az összeget.


Azt jó, ha tudod, hogy ha veszel helyette másik autót, akkor annak az átírását is fizeti a károkozó biztosítója, ha hasonló kategóriájú kocsi, köbcentiben pl. ne legyen túl nagy eltérés. Ezt majd utólag, az átírás után lehet külön kérni. Csak legyen mindenről számla, de kérdezd meg a biztosítótól, hogy az ő nevükre kell kérni vagy a sajátodra, mert az nem tudom.

2013. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt
2013. nov. 9. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!