Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Le fog járni a jogsim, ha...

Le fog járni a jogsim, ha elmegyek egészségügyi alkalmassági vizsgálatra, az meddig érvényes? Mennyi időn belül fogadják el az okmányirodában?

Figyelt kérdés
Jövő héten kellene egyébként is mennem orvoshoz, érdemes utána egyből elmenni okmányirodába vagy várhatok vele egy-két hetet? (A jogsim csak novemberben jár le, ezért próbálnám kicsit húzni az időt.)

2016. szept. 29. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
menj el hamarabb, mert az is idő mire megkapod az új jogsid! ha pl november 28 án jár le, és te 27 én mész intézni a dokit meg az okmányirodát, akkor másfél-két hétig simán jogsi nélkül maradsz.
2016. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
*érvényes jogsi nélkül maradsz
2016. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

A kiállított egészségügyi alkalmassági papír egy évig érvényes, azon belül elfogadják okmányirodában, kormányablaknál.


Ha az okmányirodában, kormányablakban több mint 30 nappal a lejárat előtt igényeled a cserét, akkor a benyújtás napjától számított x éves napfordulóig lesz érvényes az új.

Ha a lejárat előtti 30 napon belül nyújtod be, akkor a lejárati napforduló lesz az új okmányon is.


Tehát érdemes mielőbb kezdened az orvosit, mert egyre több esetben alkalmazzák, hogy különböző szakorvosi vizsgálatra küldenek, ahol esetleg hosszabb idő az időpont magkapása, plusz további idő lehet a lelet kiadásáig eltelő idő. Lehet, hogy csak egy EKG, de az is idő.

Ha ma megcsináltatod, akkor 2017. szeptember 29-ig érvényes.


Ha az okmányirodába, kormányablakba csak a lejárat előtt 30 napon belül adod be, akkor már a jelenlegi lejárat napfordulójára állítják ki az újat, akkor is, ha például négy hét van hátra.

Egyébként, már egy jó ideje 8 nap az okmánykiállítás ideje, ezt tartják, nemegyszer rövidebb is.


Ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor tudsz időpontot kinézni, foglalni. Csak a kapott sorszámot kell megjegyezni, elég néhány perccel előbb érkezni, semmit sem kell tenni, azzal a sorszámmal hívnak a kapott időpontban. (Nem csak ismertetőkből tudom, kipróbáltam. Kedden megvolt az orvosim, aznap kikerestem olyan helyet, ahol másnapra volt időpont, lefoglaltam, így szerdán már be is adtam a papírokat. Helyben, bankkártyával fizettem, nem kellett csekket kérni, postára menni befizetni. Következő hét csütörtökön jött az SMS, hogy mehetek átvenni. Mindez jó távol Budapesttől. Csaknem három héttel a régi lejárta előtt megvolt az új okmányom, olyan időponttal, mintha a lejárat napján igényeltem volna.)

2016. szept. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Utolsónak főleg, így már minden tiszta! Köszi-köszi :)
2016. szept. 29. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as: Te nem a személyit kavartad be véletlenül?

A jogsi addig érvényes, ameddig a doki megadja. Az orvosin megkapott dátum alapján állapítják meg az érvényességi időt.

A jogsinak van egy személyiként használható dátuma is.

Ha már van egy jogsi a kezedben, akkor a hosszabbítás idejére nálad hagyják a régit és kapsz mellé egy ideiglenest is (ez az igénylő lap tulajdonképpen), melyekkel továbbra is vezethetsz, addig amíg az új meg nem érkezik.

2016. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

"A kiállított egészségügyi alkalmassági papír egy évig érvényes, azon belül elfogadják okmányirodában, kormányablaknál."


Ez így, ebben a formában nem igaz!

Az alkalmassági igazolás a lejáratig érvényes, a kérdező esetében ez valószínűleg 10 év. A rendszerbe is bele kerül, és pl. jogsi elvesztéskor nem kell új orvosi ha a régi nem járt le.

2016. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor végülis mindegy, hogy mikor megyek el az alkalmassági után az okmányirodába, mert az orvosin lévő dátumot fogják érvényességnek venni.
2016. szept. 30. 09:06
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Jól látod. Egyedül a kRESZ tanfolyamhoz kérnek az iskolák egy évnél nem régebbi orvosi papírt, de a fene se tudja miért...
2016. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!