Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Összetörték a kocsim a parkoló...

Összetörték a kocsim a parkolóban, a tettes nincs meg, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy kis smartom,a hazunk elött van 3 szabad parkolohely,a kornyek hazaibol is sokszor ideallnak.Mentem volna reggel dolgozni,mar messzirol lattam h a rendszamlan egyik oldala log,kozelebb erve egy 30 centis atmeroje lyuk tatongott a lokharitom elejen,a rendszamtablat nem lehet visszatenni mert ott tort el a muanyag,hasznalni sem tudom igy amig nem veszek borsos penzert penzert masik lokharitot.A tettes semmit hagyott az auton,gondolom szepen lelepett.Valoszinü a vonohorog allt bele a kocsiba es az lyukasztotta ki a lökharitot.Most akartuk eladni a kocsit mert jovore eskuvonk lesz es kell a penz,erre tessek.A kocsimon csak a kotelezo biztositas van sajnos.Van esely valami ugyintezesre a biztositonal,valami kiskapu?jart mar igy valaki?
2016. nov. 3. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

nincs kiskapu. a kgfb nem neked fizet, hanem a vérlen félnek akinek te okozol kárt. Ha nincs meg a tettes, akkor nem fizet senki.

Rendőrt kellett volna akkor hívni azonnal, hogy legyen jegyzőkönyv, amivel igazolod az igazadat, ha esetleg szükséges lenne.


Sajnos ettől függetlenül nem nagyon van esély rá, hogy elérj valamit.

próbálj meg bontóból szerezni lökhárítót.

2016. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elkövető nélkül a biztosítótol egy forintot nem látsz.
2016. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azonnal rendőrt kellett volna hívni. Ha van térfigyelő, akkor van egy kis esély, hogy meglegyen a tettes.


Ha nincs tettes, nincs aki fizessen. Ez a te költséged lesz.

Ha közterületen parkolsz, ez mindig benne van a pakliban.

2016. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%

Első lépés a rendőrségi feljelentés. Jönnek, helyszínelnek, valószinűleg a tettes nem lesz meg. Elvileg nem gond, amúgy (többek közt) erre van a MABISZ. A rendőrség egy idő után lezárja a nyomozást, a saját biztosítód szívességi kárfelvételt csinál, és elvileg a MABISZ fogja kifizetni a kárt. De ez sokhónapos sztori. Vagy inkább éves.

(Nekem pár éve volt hasonló ügyem, a rendőr akkor így mondta el a teendőimet. Végül viszont meglett a tettes, így kicsit módosult az egész.)

2016. nov. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, nézz meg van e kamera a környéken. És állj vissza és hívd a rendőrt ki, attól még felveszi a jegyzőkönyvet stb.

Egyébként így is járhatsz vele, más is jár hibás autóval, a rendszámot kiteszed a szélvédőbe azt kész.

2016. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták rendőrt kellet volna hívni.

Ha van arra olyan bolt ahol van kamera nézesd meg ,hogy látszik-e kitörte össze a kocsid. Nézd meg akik arra szoktak parkolni nincs-e valamelyiken sérülés.

Nekem is smartom van ,én se lennék boldog ha reggel így találnám mint te.

2016. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megvan a tettes!!!Egy szomszed latta a teraszrol,tollat ragadott leirta a rendszamot.Nem talaltuk volna meg nelküle a tettest!Egy csomagfutar tolatott bele Fiat Dukatoval.Lett beszelve a gyerekkel.Siman elhuzott,de szerencsenk van,van 2 tanu.Szolva van a biztositonak.Majd jön valaki megnezi a kocsit felmeri a kart.aztan remelem minden rendben lesz.
2016. nov. 7. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Na ez jó akkor.
2016. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!