Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Augusztusban eladtam az...

Cuszoka kérdése:

Augusztusban eladtam az autómat és szeptembertől van meg az új autóm, ilyenkor bukom a bonus lépést?

Figyelt kérdés
Szóval nekem a régi autómra novemberben volt az év fordulóm, és Ők azt mondják idén nem lépek szintet mert nem novemberben cseréltem le az autóm.. Ez most komoly?

2016. dec. 18. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A besorolást így írja a törvény:


"megfigyelési időszak: - az új biztosítási időszakot közvetlenül megelőző biztosítási időszak. A szerződés besorolása 1 osztályt emelkedik, ha a szerződés a megfigyelési időszakban legalább 9 hónapig hatályos volt és a teljes időszakban kármentes."


Tehát, az a kérdés, hogy az évforduló és az autó eladása között volt-e 9 teljes hónap. November és augusztus között 10 hónap van, ha augusztust esetleg nem számoljuk, akkor is megvan a 9.

Nekem ebből az jön le, hogy a biztosítónál vagy át akarnak verni, vagy csak szimplán nem ismerik a törvényt.

Persze én nem vagyok jogász, a saját logikám alapján értelmeztem.

2016. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jó kérdés, de nem tudom a választ...annyit igen, hogy a bonust nem az autó kapja, hanem a tulaj.

én azt tenném, hogy beballagnék a biztosítóm bárhol is fellelhető irodájába, és kérnék erről egy leírást...vagy..

tértivevényes levélen megreklamálod, pontosan(de nagyon röviden) leírva a panaszod...


harminc napon belül jön a korrekt válasz..


a telefon, az emil az nem ér semmit..


amúgy nem bukhatsz csere miatt.

szerintem.

2016. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt látom mindenhol szerintem csak át akarnak verni... Szerintem írok nekik egy levelet.. Koszonom a valaszt
2016. dec. 18. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Tértivevényesen küldd. Az nagyon fontos.


a levél rövid, és tényszerű legyen, bárki megértse.


mielőtt végleges lenne a levél türelmesen olvsad el.

2016. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. dec. 18. 11:37
 6/6 anonim ***** válasza:

pontosítás:

a bónuszt már nem törvény szabályozza.


egyébként persze hogy léphetsz szintet.

Lehet hogy épp egy olyan ügyintézőhöz kerültél, akinek más jött le a jogszabályból...


nem kell figyelni a tértivevényre, elég az e-mail.

2016. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!