Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hátulról bele mentek a kocsimb...

Hátulról bele mentek a kocsimba a piros lámpánál! A Látható kár nem nagy de szerintem nagyot kapott! Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Állt nővérem a sorban a kocsimmal egy lámpánál és egy hölgy hátulról fékezés nélkül bele hajtott!

A kocsin nem látszik sok minden viszont az üzemanyag nem folyik bele a tartályba a rendszám világítás és a hátsó ablaktörlő se megy plusz ki gyulladt a légzsák lámpa! A másikfél el ismerte a hibáját és személyi sérülés nem történt!

Kék-sárga papír meg van várom a kárszakértőt! Mire számíthatok? Ami nem látszik kivülről azt nekem jeleznem kell amikor nézi a kocsit?(individual e46 ról lenne szó)



2017. febr. 1. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

El ne magyarazd nar egy karszakertőnek hogy mit kell nézzen...

Majd kimegy,lefenykepezi jegyzokonyvet ir stb stb....aztan majd mondjak mennyit allapitottak meg!

2017. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor semmi teendőm nincs csak meg várom még intézkednek ugye?
2017. febr. 1. 15:43
 3/8 belapus ***** válasza:

Ha valami nem kerül rögzítésre a kárszakértői jegyzőkönyvben, arra kicsi az esély, hogy kártérítést kapsz.

Szerintem nyugodtan elmondhatod neki az észrevételeidet.Legföljebb majd azt mondja, hogy emiatt lesz még egy kárszemle a szervizben is.

Emlékeim szerint - bár régen volt, nem is ekkora kár, mert még több, mint 100 km-t autóztunk autópályán - még rá is kérdezett a tapasztalataimra.

2017. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Marcello Gandini, ha csöndben maradtál volna!


Miért ne mondhatná el a kárszakértőnek, mit látott, tapasztalt? Az is csak ember, s nem biztos, hogy mindent észre vesz.

S van, ami egy helyben álló autónál szemmel nem is érzékelhető.


****

Mindenképpen mond el. Amit nem vehet figyelembe, azt úgy sem fogja felvenni. Jó, ha tud mindenről, mert később már nem nagyon tudnál mit tenni.

Hasonlóképpen jártam én is egy Ignis-szel. Nem tűnt vészesnek, de végül 360 ezer forintot állapítottak meg. Nálam fordított volt a helyzet, azaz olyan dolgokat mutatott sérültnek, amiket magamtól nem vettem volna észre.

Viszont a korábbi sérülések miatt csökkentett is.

2017. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy kárszakértőnek,aki ezt tanulta,ezzel foglalkozik stb stb majd biztosan te fogod megmondani hány óra van délben........
2017. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd kimegy és körbefotózza kívül-belül az autót. Mondj el neki minden hibát amit tapasztaltál a baleset óta! Meg kell beszélni vele egy pótszemlét, amit az autó szétszedése után tartanak. Tehát szervizben, vagy akár otthon szét kell szedni az autót, hogy láthatóvá váljanak a rejtett sérülések pl. hátfal, vagy a lökhárító merevítő sérülése, a légzsák rendszer hibafeltárása. A pótszemlén ismét lefotózza az autót és ezek alapján fogják kiszámolni a kárt. A pótszemle elvégzéséig nem szabad elkezdeni a javítását az autónak!
2017. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ezt tanulta, de azt is, hogy hogyan lehet olcsóbban megúszni egy kárrendezést. Ha elpukkant 1-2 övfeszítő, az nem olyan látványos, mintha a légzsák durrant volna el, viszont mégiscsak része a kárnak, ha esetleg nem venné észre (vagy nem akarja észrevenni), nem árt felhívni a figyelmét a világító SRS-lámpára.
2017. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kárszakértők is sokfélék és jellemzően kapkodnak.


Én szóltam a motorom felmérésénél (elém kanyarodott egy autó, beleálltam az elejébe), hogy ne csak a futóművet meg a kormányt nézze át, mert leszakadt a tank rögzítőfüle is meg a kipuf könyök is máshogy volt hajlítva gyárilag.

Ott kell vele lenni, figyelni kell mit fotóz és mit vesz / nem vesz észre.

2017. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!