Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cégtől vásárolt de még névre...

Cégtől vásárolt de még névre nem vett személygépkocsit megvásárolhatok e, ill a cég és az új tulaj között kötött adás-vételi szerződéssel ill az új tulaj és közöttem kötött adás-vételivel a nevemre írják e az autót?

Figyelt kérdés
2017. márc. 15. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Autót csak bejegyzett tulajdonostól lehet vásárolni.

Az okmányiroda adatokkal, dokumentumokkal dolgozik, bemondásra nem működik náluk semmi, ergo, ha az eladó nincs tulajdonosként bejegyezve, neked sem fogják a nevedre írni az autót...

Az adásvételi lánc bemutatása is legfeljebb félmegoldás, a köztes tulajdonost úgyis kötelezik a vagyonszerzési illeték megfizetésére, azt nem tudja kikerülni, a vevő meg bonyolítja a helyzetét, mindenképpen van bizonytalanság az átíratás során.

2017. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A köztes tulajnak ha fizetnie kell az már az ő gondja!Neki cégen volt az autó,nemrég ki vette,és még mielőtt hivatalosan a nevére vette volna eladná nekem! A cég "már"nem tulajdonos aki nekem adná el,ő "még"nem tulajdonos,kvázi nincs gazdája az autónak?
2017. márc. 16. 00:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindezekkel az okmányirodában nem sokat érsz, ott a nyilvántartásban megnézik, ki van bejegyezve tulajdonosként, és azoknak az adatoknak egyezni kell az adásvételin lévő adatokkal...

Hiába logikus az, hogy X-nek kellene tulajdonosként szerepleni (mert a cég jelentette az eladást), ha X nem fizette meg az illetéket, nincs a tulajdonában az autó, és ami ni9ncs a tulajdonában, azt nincs joga eladni.

Az ilyen kétes ügyektől jobb távol maradni, elhatárolódni, a másik fél mulasztásából eredő bonyodalmakat nem érdemes átvállalni.

Ilyen esetekben ugyanis az okmányiroda általában megtagadja az átírást, de semmi segítséget nem ad, lehet egyezkedni az eladóval, vagy rendőrség, bíróság, ami évekig elhúzódó procedúra lehet.


A lehetőségek között az is ott van, hogy végülis sikerül átíratni az autót, de a helyzet nagyon bizonytalannak tűnik, és ilyenkor a legjobb nem bele keveredni az ügybe, keresni másik autót, amelyiknél tiszta a tulajdon viszony.

2017. márc. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a szomorú helyzet hogy már benne vagyok! Autót cseréltünk! Az enyém tiszta,ez meg "ilyen"! Buta,zöldfülű vagyok ehhez,és ostoba is mert akkor kellett volna föltennem itt a kérdést amikor még a csere nem történt meg. Most meg itt vagyok és nem tudom mi tévő legyek,hogyan lehetne megoldani,,,, :-(
2017. márc. 16. 01:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt Biztoshely! Szeretnék megvenni egy szgk-t. Az eredeti tulaj 2017.01.26.-án eladta "B"-nek. Adásvételi szerződés van az eredeti tulaj és "B" közt, de "B" nem jelentette be. A kocsi nincs körözés alatt és a törzskönyv valamint a forgalmi is megvan. Ha én megvásárolom "B"-től 2017.02.26.-án mire kell számítanom? Én rögtön eredet vizsgáztatom és átiratom 1-2 napon belül. Nagyon valószínűsíthető, hogy "B" nem fogja a papírokat rendezni ( bár természetesen szóban mindent megígér ) Kit és mire büntetnek meg? Ha "B" nevén hivatalosan soha nem volt a jármű ( az okmányiroda szerint ) akkor , hogy szabnak ki rá büntetést? Egyáltalán ha én beviszem a két adás vételi ( tulaj és "B" valamint "B" és én ) akkor elfogadják az okmányirodában?


Válasz

Megosztás ›


Profilkép

Biztoshely Biztosítási Portál Mod Jágerszki János • 22 napja


Kedves János!


Ez esetben Ön lesz a "C" :)


Tehát A eladta B-nek, Ön pedig B-től megveszi az autót. Ezt követően a B és C között létrejött adásvételi szerződés megkötésének napján kössön egy kötelező biztosítást az Ön nevére ( 06-70-330-6065 - ebben szívesen segítünk Önnek ) majd vigye el az autót eredetiség vizsgára, majd minden papírral fáradjon el a helyi járási hivatalba névre íratni a gépjárművet. Ez esetben Önnek csak a B-ből C-be járó költséget kell kifizetnie, mint egy normál adásvétel esetében, 6.000.- Ft forgalmi + 6.000.- Ft új törzskönyv, és a gépjármű átírási illetéke 1x.


A "B" tulajdonost az ügyintéző fel fogja vezetni köztes tulajdonosnak és részére ki fogják postázni az átírási illetékről szóló költségeket, de ez Önt nem fogja érinteni.

EZT MOST TALÁLTAM!

2017. márc. 16. 01:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismétlem:

"A lehetőségek között az is ott van, hogy végülis sikerül átíratni az autót, de a helyzet nagyon bizonytalannak tűnik, és ilyenkor a legjobb nem bele keveredni az ügybe, keresni másik autót, amelyiknél tiszta a tulajdon viszony."


A helyedben a meglévő papírokkal először az okmányirodába kellene bemenni, és kikérni az ügyintéző véleményét.

Amennyiben azt mondja, hogy megoldható az átíratás, csak utána vinni az autót eredetiségvizsgára, fölösleges addig további összegeket költeni, amíg bizonytalan az átírás.

Ez nem változtat azon, hogy a jövőben inkább maradj távol a zavaros tulajdonviszonnyal rendelkező autó vásárlásától.

2017. márc. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező ne törődj a károgókkal, amit a biztoshelyen találtál helytálló. Simán át fogják írni a nevedre. Az persze megtörténhet, hogy valami vidéki kis okmányirodában belefutsz egy lusta vagy tudatlan ügyintézőbe, de akkor átmész egy másik irodába.
2017. márc. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!