Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A mai napon vettem egy autót....

A mai napon vettem egy autót. Adásvételivel. Minden papírt megírtunk, kifizettem. Viszont csak itthon vettem észre, hogy a törzskönyv nem azon a néven, mint aki eladta nekem a kocsit. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mi a teendő?

Létezik olyan, hogy Ő nem íratta a nevére mikor megvette attól akinek a neve a törzskönyvbe van?


2017. ápr. 9. 21:59
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Ajánlott tertivevényes levelet fogok az eladónak írni. Így nyoma marad hogy én mindent megtettem az ügy rendezése érdekében.
2017. ápr. 20. 14:17
 32/34 A kérdező kommentje:
Eladó "természetesen" nem reagált a tértivevényes levélre, pedig átvette. Voltam rendőrségen, aztmondták, hogy először menjek be a bíróságra, és ott "jogsegély" útján megtudják mondani mi a további teendő. Hát semmit nem tudtak mondani, csak annyit hogy szerintük menjek vissza az okmányirodába, és ott tudni fogják milegyen. Visszamentem. Ugyanazzal az ügyintézővel sikerült beszélnem. Mostmár hivatalból megkeresi az okmányiroda az eredeti eladót, hogy mutasson/küldjön egy adásvételit, amit a céggel kötött. Ha ez megvan, akkor hivatalból felszólítják a céget, hogy velem is rendezze a papírokat. Ha erre sem reagál, akkor mehet a rendőrségi feljelentés, esetleg a NAV-nál is a feljelentés, mivel az eladó mint magánszemély a saját cégének a tulajdonát adta el nekem. Kvázi "ellopta" a cége autóját.
2017. máj. 22. 13:10
 33/34 anonim ***** válasza:
Na mi lett a vége?
2020. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne :)
2020. szept. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!