Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóhonosítás. Miért kap a...

Autóhonosítás. Miért kap a kereskedő azonnal időpontot és nekem mint magánszemélynek miért kell heteket várnom az NKH-hoz?

Figyelt kérdés
...és főleg milyen szervnek lehet írni ezügyben?

2017. ápr. 15. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a kereskedő ebből él, mindenhol ismerik és mindenhol yattol. :)
2017. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kereskedő akár heti szinten megy autót honosítani, ismerik ott, vannak kapcsolatai, haverjai, vagy pedig adja a pénzt a zsebbe hogy minél előbb lepapírozhassa él eladhassa a kocsit és aztán hozza a következőt.


De az is lehet hogy a kereskedő olyan időpontokat is lefoglal amit még nem is tud hogy milyen kocsit fog elvinni csak azt tudja hogy úgyis lesz valamilyen kocsija.

Azt is csinálják hogy lefoglalnak egy rakás időpontot a kormányablaknál(azt hiszem már az autóátírást is itt csinálják) és ha veszel tőlük kocsit akkor simán mennek és a nevedre írják, de ha te magad intéznéd akkor heteket is várhatsz mire időpontot kapsz, pont az előbb említett miatt.

2017. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha el akarnám viccelni, akkor azt tanácsolnám, hogy a minisztériumnál lehet panaszt tenni. Csakhogy, december 31-én megszűnt az NKH, és a jogutód a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium lett, annak van Közlekedési Hatósága.


Amúgy megint idézhetem egy volt kollégámtól: „ez itt kérem, Magyarország”.


A Földhivatalban a folyosóról kiabálva köszönnek kezüket csókolomot a „táskás emberek”, és időpontfoglalás ide, időpontfoglalás oda, ők kerülnek sorra, ráadásul nem egy üggyel.


Eredetiségvizsgálatnál, mikor beállna az ember, akkor jön egy „szevasztok, lenne még egy autó”-ember, és „kicsit” várni kell, míg az általa hozott autó kerül sorra.


Virágboltban, hosszú sornál, az ajtóból bekiabál valaki, hogy „sziasztok, kéne egy olyan csokor, amiben…”, és diktálás közben elhalad a sor mellett, és mindjárt lesz neki „egy olyan csokor”.


Orvosi rendelőben, sok várakozó közül egyhez odamegy egy fehér ruhás „csattogó papucsos”, „szia, mire vársz?”. A kérdezett elmondja, „csattogó papucsos” elveszi a beutalóját, bemegy, és fél perc múlva mosolyogva közli „mindjárt hívni fognak”.


Szóval, kétféle ember van, aki előnyt élvez, és vannak a többiek. Te – legalábbis ez ügyben – a többséghez tartozol.

2017. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem, tehát nem külön jogszabály vonatkozik a kereskedőkre, papíron ugyanabból a pozícióból indulunk. Azért problémás a dolog mert az ember ha maga intézné az autó honosítását, körülbelül akár egy hónapig is tartana (kizárólag az időpontra való várakozás miatt, amúgy 2-3 óra lenne az egész történet), az erre "szakosodottak" pedig 1-2 munkanapos határidővel hirdetik magukat 20-40 ezer forint felszámítása mellett.

Lehet úgy venni hogy az ember bele van kényszerítve ebbe a kiadásba, az egész párhuzamos a védelmi pénz intézményével.

2017. ápr. 15. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Én magam honositottam ráadásul eun kívüli autót és semmire nem kellett várnom, csak a korozesellenorzes papirjara de azt a svájci hatóság küldte...
2017. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!