Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás. Ez drága?

Kötelező biztosítás. Ez drága?

Figyelt kérdés

Hirtelen kellett kötni, de drágállom. Érdemes körbenézni vagy ez kb rendben van?


15 éves Ford Mondeo, Budapest, sofőrnek/tulajnak nincs rutinja

1783cm3, 81KW, benzin


Kb évente: 4x18500



2017. máj. 18. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos kevés ember szeretne autóvásárlás után az átíráson és az alap szervízen kívül még biztosításra is szinte azonnal 70 ezret kifizetni. Sőt, leginkább nem is tud. Persze lehet jönni azzal, hogy akkor minek az autó, de ezt mindigis bullshit szövegnek tartottam."


Pedig nem bullshit, aki az autóvásárlás és a járulékos költségei után nem tud 70 ezret kigazdálkodni, az ne vegyen autót, mert bármilyen alap probléma előjön, nem fog tudni vele mit kezdeni.


Emellett kényelmesebb is évente fizetni (persze lehet fizetni beszedéssel is, de én a bankkártyát preferálom).)

2017. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Több netes kalkulátornak is nekifutottam, de egyrészt a felénél elunom, másrészt olyan adatokat kérnek amit egy ilyen kb érdeklődés miatt nem szívesen adok meg."


Elunod? Ez esetben fizesd a drágább biztosítást. A mekkora a lakásod, hány gyereked van, és a többi ilyen kérdést pedig át lehet ugrani.

2017. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Látom az okostojások nagyon rápörögtek a témára. Utolsó, ha elolvasta volna amit bemásolt... Nem ez az egyetlen indok, nem is ez a fő indok. Na mindegy.


Ezeket szeretem személyesen intézni. A biztosítást meg sógorom intézte, mert nem tudtunk ezzel foglalkozni.


Az értelmes válaszokat köszönöm. Ezek szerint kb rendben van.


Amúgy 32 év. Nem olyan fiatal de első kocsi.

2017. máj. 18. 21:58
 14/18 anonim ***** válasza:

Amennyi időt eltöltöttél itt kommentezéssel, már 3x kitöltöttél volna bármilyen kalkulációt :D


De nem baj, a kis cégeknek is kell a bevétel akik kitöltik neked és kiválasztják a drágábbat :)

2017. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez miért olyan bonyolult.


Már meg van kötve, most közel egy évig ráérek. Most nem szórakoznék a netrisk-el. Eleve nem is válthatnék, igy pl eleve hazudnom kellene. Az érdekelt volna, hogy kb rendben van-e az összeg.

2017. máj. 18. 22:24
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem drága, sőt. Friss jogsisnak mindig több és majd az évek múlásával lesz olcsóbb, bár nem sokkal azért. De pl 6-7éves kármentes vezetéssel is 40-50e / év között van pl a páromnak aki férfi.


Nekem fél éves jogsival 80 valamennyi volt az év elején.. A lakhely u.az, csak ő férfi, több év tapasztalattal.

2017. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én a 4. biztosításomat kötöttem meg nemrég. Tehát azért még nem vagyok elit róka.

Az első volt kb olyan 50-60 között. És szép lassan csökkent, de nem annyira nagyon.


LEgutóbb pl azzal nyertem 5e Ft-ot, hogy a K&H-t nem a netrisk-nél kötöttem meg, mert akkor 5e -el olcsóbban adták. A K&H ilyen köcsög.

Legutóbb viszont netriskes lettem megint, groupamával, ugyanis iszonyúan olcsón adták. Most adóval együtt kb 35e Ft. 1.9-es dízel 18 éves járműre.


Mindenképp ezért érdemes kalkulálni, mert nem tudhatod, hogy mikor bolondul meg egy biztosító és ígér a többiek alá.


Persze 1 évig most nem tudsz váltani. De te voltál kíváncsi, hogy mit gondolunk. Majd 1 év múlva, ha nem lesz unalmas akkor is :)

2017. máj. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
*Legutóbb, úgy értem, hogy a K&H a legutóbb előtt volt 1 évvel :)
2017. máj. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!