Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleseti kárbejelentés mikortó...

Rumi bátya kérdése:

Baleseti kárbejelentés mikortól számít semmisnek?

Figyelt kérdés
Szóval meghúztam egy autót a lökhárítójánál egy telephelyen. Oké én voltam a hibás, mentem is a főnökhöz aztán pampogás stb... megvolt mondva neki h ne álljon oda de hát megtörtént a baj. Papír elő, kitöltés aztán kiderült, hogy az autó szerelésre jött és nincs ott a forgalmi. Otthagytam (lefénymásoltam a kitöltöttet és dátumot is írtam oda) a papírt, hogy majd ráírja a héten a forgalmi számot. Hát azóta elment nyaralni stb, ennek már több mint 30napja. Ez ügyben érvényes még ha beadja? Vagy tehettem volna akkor valamit máshogy? Pl: rendőr.

2017. jún. 12. 18:49
 1/2 horex ***** válasza:

KGFB törvény

[link]


"29. §

(2) A károsult a káreseményt - annak bekövetkeztétől, illetve a tudomásszerzéstől számított - 30 napon belül köteles

bejelenteni a biztosítónak. A határidő elmulasztása esetén - kivéve, ha a károsult bizonyítja, hogy az önhibáján kívül

történt - a késedelmes teljesítés jogkövetkezményei a káresemény bekövetkezése és a káresemény bejelentése közötti

időszakra a biztosítóval, a kárrendezési megbízottal, a levelezővel, a Kártalanítási Számla kezelőjével, a

kárképviselővel és a Nemzeti Irodával szemben nem alkalmazhatók."


Úgy tűnik 30 nap a jogvesztő határidő

Ha végigolvasod a trv-t, valahol ott van hogy a károkozásodat neked is be kell jelenteni

Igaz, gyakorlatban még nem találkoztam ilyennel

2017. jún. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát akkor ennyi volt :)
2017. jún. 17. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!