Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha saját hibámból koccanok...

Ha saját hibámból koccanok egy másik autóval, és biztosító kerül bevonásra, akkor kapok büntetőpontot?

Figyelt kérdés
Minimálisan meghúztam egy másik autót. Ezelőtt semilyen balesetem vagy szabálytalanságom nem volt.
2017. dec. 14. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt lehet, hogy érdemesebb lett volna zsebből rendezni.

Más besorolásba kerülsz, duplájára nő a biztosításod.

2017. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akár totálkárosra is törheted a kocsit, akkor sem kapsz büntetőpontot.

A kötelezőnél a bónusz-malusz rendszerben kettővel hátrébb csúszol. (Növekedni egyet lehet évente).

Fent írták, hogy magasabb lesz a biztosításod. Ez tk. igaz is, a rendszer is ezért ilyen. A nagyobb kockázatot jelentő autós többet, a problémamentes kevesebbet fizet.

Ez csak adott biztosítón belül feltétlenül igaz. Ha nem eleve a legkisebb tarifával dolgozó céggel vagy szerződésben, akkor váltásnál lehet, találsz olyant, amelyik a hátrasorolt bónusszal is kevesebb lesz a díj.

Én is jártam így.

Ami a büntetőpontot illeti: rendőrségi intézkedés esetén jöhet csak szóba. Nem nézek most utána, mire számíthatnál, ha feljelentettek.


Ami pedig a kis kárt érinti: Ilyenkor jó lehet helyben, egymás között rendezni a dolgot. Persze ilyenkor kárbejelentőt ne adj, s legyen tanú is arra, hogy kölcsönösen elégedetten távoztatok.

Vannak esetek, amikor a biztosító felajánlja azt, hogy te fizesd a kárt, s akkor a besorolás nem változik.

Érdemes jól átgondolni, mivel jársz jobban. Ha mondjuk 600 ezer forintot kellene kicsengetned, de a biztosítás csak évi 150 ezerrel nő (vegyünk két évre, akkor is csak 300 ezer), akkor persze bolond lennél élni a nagyszerű lehetőséggel.

2017. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!