Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha diák vonatjegyet vettem,...

Ha diák vonatjegyet vettem, de nincs nálam a diákigazolványom, mennyit kell fizetnem, ha jön az ellenőr? Helyszínen 8000 forint? Vagy utólag kell bemutatnom, hogy van diákom?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha utólag bemutatod a diákod, akkor 1300-zat kell. Ha nem, akkor először 8000, utána 16000.
2018. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Érdekelt, mi lett volna ma, ha nem bújok el a vonat wc-be az ellenőr elől. De akkor szerencsére nem kellett volna olyan baromi sokat fizetnem.
2018. jan. 26. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban 1300 Ft az utólagos bemutatás díja. Helyszíni fizetésnél 8000 Ft csak a pótdíj, ezen felül még kiegészítik a jegyed a neked jogosan járó kedvezményre (vagy teljes árúra) és a különbözetet is megkell fizetni.

Ha helyszínen kifizeted, ugyanúgy van lehetőség utólagos bemutatásra, ebben az esetben 1300 Ft-t kivéve a kifizetett összeget visszakapod.


16000 Ft-s pótdíj a vasútnál nincs.

2018. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeted be, akkor van. Még ennél jóval több is...
2018. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 16 ezres.

Ha nem fizeted be 30 napon belül akkor 12 ezer a pótdíj.

[link]


Ha hónapokkal később megprobálják vhogy behajtani, akár behajtók által, az ott követelt összeg már nem csak pótdíjat fogja tartalmazni..

2018. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért látom kedves kérdező hogy a becsületnek és a gerincnek híján vagy. Mivel wcben bújkálsz 8000 pótdíj. Gratulálok neked szerintem nincs is diákod. Akkor nem bújkálnál :) kit akarsz átverni?
2018. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Látom, nem mindenkinek megy a szövegértés. Van diákom, ne aggódj. Aznap nem volt nálam, másik táskámban hagytam, amit utólag vettem észre. Szerintem érthető, hogy a díj tudatának hiányában próbáltam elkerülni az ellenőrt. De nem is tudom miért magyarázkodom, az oldal lényege még mindig az értelmes válaszadás, köszi puszi.


Többieknek köszönöm:)

2018. jan. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!