Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elfelejtettem időben befizetni...

Elfelejtettem időben befizetni a kötelezőbiztosításomat, véda küldhet nekem büntetést?

Figyelt kérdés
31-én járt le viszont én mentem 2szer a kocsival. teljesen kimenet a fejemből. átmentem véda alatt is. Akkor most azonkívül hogy rendezem a biztosítófelé a hátralékot és az újrakötési dijat. Várhatok még a rendőrségtől is bírságot?
2018. febr. 9. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Csak a fedezetlenségi díjat kell befizetned.

Nem fogsz kapni büntetést.

2018. febr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2018. febr. 9. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó lett volna, ha megírod, mi járt le és melyik hónap 31-én?


A biztosítási díj esedékességétől számított 60 napig türelmi idő van. A türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége; azaz van érvényes kötelező gépjármű felelősség biztosítás. A biztosítást, díjnemfizetés címén, csak a 60 napos türelmi idő letelte után mondja fel a biztosító. A díjfizetés esedékességtől számított legfeljebb 30 napon belül, erre figyelmeztetve, írásos értesítést küldenek.


Ha ez a 60 napos türelmi idő járt le valamelyik hónap 31-én, akkor a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítást. Biztosítást újrakötni csak ugyanannál a biztosítónál lehet, amelyiknél díjnemfizetés miatt szűnik meg a biztosítás és bármilyen malus fokozatban is voltál, A00-ás besorolást alkalmaznak (elvész a kedvezmény). A felmondás és az újrakötés időpontja közti napokra fedezetlenségi díjat + 30% baleseti adót kell fizetni. Ilyenkor, ezen kívül, a türelmi időre vonatkozó díjfizetés pótlását is jogosult követelni a biztosító.


Ha a 60 napos türelmi időben vagy, befizeted az esedékes díjat és olyan, mintha semmi sem történt volna.


Lásd: 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról

3. § 34.; 19. § (4) és (7); 21. § (4) és (6);

5. § (2) és (3); 8. § (3); 21. § (5) és (6);

[link]

2018. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem vész el a kedvezmény.
2018. febr. 13. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!