Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átiratnám magamra életem első...

Átiratnám magamra életem első autóját, de egy logikai anomáliába ütköztem?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót, minden iratot megkaptam, aznap bementem az okmányirodába de ott mondták hogy kell rá kötelező is, csak úgy írják alá. Kötöttem is neten egyet, befizettem, a megrendelő irat is megjött a biztosítótól. És itt kezdődik a gond, maga a biztosítási kötvény 30-60 nap alatt jön meg, viszont az autót 15 napig kell átiratni, különben eljárás indul ellenem és pénzbírságot kapok. Ilyenkor mi van?
2018. febr. 27. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
A biztosítótól kell kérni egy igazolást,hogy megkötötted.
2018. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Beviszed a megrendelő iratot az okmányirodába, és elmondod ugyanezt az ügyintézőnek. Vagy felhívják a biztosítót, vagy kapsz halasztást, amíg megérkezik a kötvény.
2018. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
vidéki vagyok, nem tudok pestre felmenni egy ilyenért.
2018. febr. 27. 17:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Okmányirodába nem voltak valami barátságosak, először azt sem akarták elmondani hogy miért nem engedik átírni. Majd mikor kinyögték hogy nincs biztosítás a többi kérdésemre nem válaszoltak hogy ilyenkor mit kell csinálni, hívta a hölgy a következőt.
2018. febr. 27. 17:13
 5/10 A kérdező kommentje:
ebből gondolom hogy ott nem fognak nyomozgatni hogy van e biztosításom vagy nem..
2018. febr. 27. 17:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Természetesen NEM FOGNAK nyomozgatni - ez ugyanis NEM a feladatuk. Neked kell vagy a biztosítást vinni, vagy egy igazolást arró, hogy megkötötted.


Az meg, hogy nem akarsz Pestre menni - igazán nem tudom, miért kellene -, magánügyed, ez végképp nem tartozik rájuk!

2018. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
email-ben kérsz tőlük egy igazolást kinyomtatod és beviszed
2018. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit te úgy írtál le, hogy "a megrendelő irat is megjött a biztosítótól", az az irat elég, nem kell kötvény.

Ha a kötvényre kéne várni, akkor nem csak a te életed első autójánál lenne gond.

2018. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oks akkor azt viszem aztan vagy atirjak vagy nem
2018. febr. 27. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs probléma. Ha interneten kötöd a biztosítást, kapsz ajánlati igazolót, ez igazolja a biztosítási jogviszonyod meglétét a kötvény megérkezéséig, azzal átírják az autót.
2018. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!