Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 1. -én lejár a kötelezőm, de...

1. -én lejár a kötelezőm, de csak 4. -én tudom befizetni? Járhatok az autóval, hogy a rendőr nem büntet meg?

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Járhatsz, nem büntet meg.
2018. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugye kb 1 hónapja nálad van az a csekk?
2018. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen járhatsz.


Ha egyáltalán nem fizetsz, a biztosító kártérítési felelőssége a díjfizetés esedékességétől számított 60 napig akkor is fennáll. (A kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2009. évi LXII. törvény, ezt, türelmi időnek nevezi.)

Tehát addig van a járműnek érvényes felelősségbiztosítása, részt vehet a közúti forgalomban.


Azonban, a díj beérkezéséig lesz néhány napod, amikor nem lesz megfizetve a KGFB. Azokra a napokra fedezetlenségi díjat fog felszámolni a biztosító.

Mértéke a jármű típusától, azon belül teljesítményétől függ. A napi díjat évről-évre az MNB határozza meg, 2018-ra → [link]

A táblázatban nem szerepel a baleseti adó díja, az a fedezetlenségi díj 30%-a, azt majd hozzászámolják.

2018. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sanchisbox válasza:
82%
Ahogy az előttem szóló leírta járhatsz. Csak kicsit keverte a végét.Élő szerződésnél, esetedben az, 60 napos türelmi időd van a befizetésre. Ha a 60. nap előtt befizeted, semmi gond, folytatódik minden, mint eddig. Ha 60. napra nem fizeted ki, akkor van gáz. Akkor a biztosító törli a biztosításod az esedékesség napjáig. És onnan kötelezően ugyan annál a biztosítónál kötheted csak meg a biztosítást(kivéve ha év váltás van közben), illetve fogod fizetni 1 évre a biztosítási díjat + minden napra fedezetlenségi díjat + baleseti adót. A fedezetlenségi díj autótól függően kb 300-750 forintnyi napi díj... Tehát nem jó ezzel játszani...
2018. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Taicho válasza:
0%
Rendôre vàlogatja .de àltalàban először figyelmeztet maj d bírsàg ,utànna elveszi a forgalmit !!! Amig nem rendezed addig jàrj busszal!!!!!!!
2018. ápr. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, utolsó előtti jól javította.

Ilyen esetben nincs fedezetlenség... Attól hogy csúszol a befizetéssel, a biztosítás még él.

Nem szűnik meg azokra a napokra.

És nem, nem büntetnek érte.

VAN érvényes biztosításod azokra a napokra is, mert így szól a szerződésed a biztosítóval. Nem büntet érte senki, mivel nem onnantól él biztosításod, hogy kifizeted, hanem hogy érvényes szerződés van rá kötve.

2018. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fedezetlenségi díj ott van, ha megszűnik a biztosítás... Itt szó nincs ilyenről.

Nem is egyértelmű a kérdező kérdése. 1.-én lejár a kötelező, de csak 4.én tudja befizetni.

Fizetési határidő van.. Az meg nem függ össze a biztosítás évfordulójával. Tehát magyarul nem, nem jár le a biztosítás! Az folytonos. Valamikor 60 nap múlva szűnne meg, ha egészen addig nem fizetsz.


Nincs szó se megszűnésről, se fedezetlenségről, se egyébről.

2018. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!