Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem stimmel a motorszám!...

Nem stimmel a motorszám! Hogyan oldhatom meg?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót. De mikor elvittem eredetvizsgára, szólt a vizsgáztató, hogy az autóban nem az eredeti motor van. Nem is kaptam pappírt, azt mondta keressem meg az eredeti tulajdonost, hogy van e pappír a motor eredetéről. Sikerült elérnem, de azt mondta, hogy nincs. Mit tehetek ilyenkor?

2018. ápr. 16. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De arról van papirod hogy tőle vetted meg?

Én vissza csinálnám az üzletet , ha nem akarja akkor ügyvédet fogadnék.

Mert te igy a büdös életben nem tudod majd meg csináltatni.

Vagy veszel, szerzel egy motort , lehet újat is , aminek meg vannak a papirjai és kicseréled.

2018. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, már késő. Egy újabb eset, amikor az „előzetes eredetiségvizsgálatról” szóló jogszabály alkalmazásából az „előzetes” elmaradt.

Azért hozták ezt a rendeletet, hogy a vásárlás előtt derüljön ki, ha valami nincs rendben. A vásárlót védené meg ilyen helyzettől, mint amibe kerültél, ha a vásárló hagyná.

Őszintén, ha a vevő viszi, vásárlás után, előzetes (?) eredetiségvizsgálatra, annak mi értelme van? Drukkol, hogy minden rendben lesz-e? És mit csinál, ha nem?

A forgalmi engedélyben benne van a motorszám (P5). Az adás-vételi szerződés szerint átvetted a forgalmi engedélyt és törzskönyvet; ez óra:perc adatokkal szerepel. Mindegy volt, milyen adatokat tartalmazó forgalmit veszel át? Nem nézted meg, hogy egyeznek-e az adatok?

Perelheted az eladót, de ő állíthatja, hogy te cseréltetted ki a motort. Egyébként is egy per, ügyvéddel, igazságügyi szakértőkkel, stb. lehet, többe kerül, mint a vásárolt autó.

Nagyon sajnállak, de többszörös hibázással, igen reménytelen helyzetbe hoztad magad.

2018. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Mi az higy nem eredeti a motor?valami teljesen mas van benne,vagy a motorkod egyezik csak a motorszam nem....mert ez nagyon nem.mindegy
2018. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Úgy oldhatod meg, hogy ezt a kocsit visszaviszed, és visszakéred a pénzed. A következő kocsinál meg ellenőrzöd, hogy tényleg azt veszed, ami a papíron van. No meg azt is, hogy attól veszed, aki a papíron van, és aláírja...
2018. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vásárláskor alap,h a motorszámot és az alvázszámot egyeztetjük a forgalmiban lévővel. És persze az eladó adatait is....
2018. ápr. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Vissza adtam az autót, visszakaptam a pénzt is.

Máskor figyelmesebb leszek.

2018. máj. 1. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!