Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosítás autónál hogy is van?

A biztosítás autónál hogy is van?

Figyelt kérdés
Vagyok én, bonus 10-ben, ha levizsgázik a gyerek és odaadom a kocsimat neki, akkor ha balesetet okozna mit kell tenni? Jó az én biztosításom, csak visszaesek, vagy lehet neki is kötni erre az egy autóra biztosítást?
2018. jún. 23. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Írj egy kölcsönadási szerződést, és ezzel ő is kössön biztosítást.
2018. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon autóra szól a biztosítás, nem emberre. Így ha az autódon van biztosítás, akkor megtéríti az okozott kárt, akárki vezeti. Casconál szokott lenni életkor kitétel, pl. ha vállalod, hogy X életkor alatti nem vezetheti az autódat, akkor olcsóbb a díj.
2018. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jún. 23. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyik választ köszönted meg, de – az értékeléstől eltérően, a törvény szerint - az első válasz is jó válasz a kérdésedre: [link]

A törvény teljes hatályos szövege, amiből a kép van: [link]

Ugyanis, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításnál nem csak a forgalmi engedélybe bejegyzett üzembentartó tekinthető üzembentartónak.

Persze egy járműre csak egy KGFB köthető, ha ő köt, akkor a tiédet le kell mondani.

Ha a te szerződésed marad, és bárki okoz másnak kárt a biztosított járművel, akkor 2 fokozatot visszalépsz; vagy élhetsz a biztosító felajánlásával: kifizetheted a kárt, ha az előnyösebb, mint a díjnövekedés, ha a biztosító fizeti.


A második választól eltérően, az életkor is számít a KGFB-vel foglakozó biztosítók jó részénél. Például, én, jóval idősebb vagyok, de a szerződésemben szerepel, hogy vezeti-e 25 év alatti személy is az autót (nem; van rá 3% kedvezmény). Ha fiatalabb korú vezető okozna kárt az autómmal, akkor a biztosító kifogásolhatja a szerződésbeli adatok valótlanságát. Ha a szerződéskötés óta változott a helyzet és nem jelentettem be, akkor pedig a közlési vagy együttműködési kötelezettséget szegném meg. Mivel nálam díjat is érint, így csalásnak minősülne.

Úgyhogy célszerű megnézned, mi van a szerződésben, ha a te biztosításod kockázatára vezet a fiad. Az is szokott szerepelni, hogy hányan vezetik az autót? Az én biztosítómnál csak adatként szerepel, nincs rá kedvezmény akkor sem, ha csak egy személy vezeti. Egyébként is, baleset esetén a balesetet okozóra lehet mondani, hogy ő az az egy személy; gondolom, ezért nincs kedvezmény. De ha baleseti jegyzőkönyvben, vagy a kárbejelentőn szerepel olyan korú, aki a szerződés szerint nem vezeti a járművet, azt már kiszúrhatja a biztosító. Ha nincs ilyen a szerződésedben, vagy idősebb a gyerek, akkor nincs ilyen probléma.

2018. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!