Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A baleseti adó tényleg megszűn...

A baleseti adó tényleg megszűnik januártól és ezért olcsóbb lesz a KGFB?

Figyelt kérdés

Ha nekem októberben van az évfordulóm és kifizetem egy évre előre a teljes díjat, akkor jövő októberig köteles vagyok a baleseti adót is fizetni? Vagy visszamenőleg ezt majd jóváírják nekem?

Már megjött az évfordulós levél, melyben közlik a jövő évi díjat. És az egész évre fel van számolva a baleseti adó.

Vagy rosszul hallottam és mégsem szüntetik meg?


2018. aug. 18. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak átnevezik, illetve minimálisan csökken (legalábbis a mértéke, de nem valószínű, hogy ez valóban megjelenik majd a díjakban is).


[link]

2018. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Lesz helyette másik adó és végül nem lesz olcsóbb. Január 1-től kezdődően szűnik meg, és mindekinek az évfordulóig ki kell fizetni (akkor is ha negyedéves fizetésen vagy). Nekem egyébként - csoda - de a következő időszaki díjam ugyanannál a biztosítónál olcsóbb lesz, mint eddig volt. Pedig a bónusz eddig is nőtt, a díjjal együtt.
2018. aug. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Igen, nekem is nő a díjam és a bónuszom is. Addig minden évben nőtt. A00-ban kevesebbet fizettem, mint most B06-ban. Pedig az autó ugyan az, az adataimban semmilyen változás nem történt.

2018. aug. 18. 11:38
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért 7%-ot mégis nyerünk: "Tehát a 30 százalékos adó helyett alacsonyabb, 23 százalékos adó lesz beépítve a KGFB-be"
2018. aug. 28. 18:25
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem egészen. Kb mint ahogy a bruttó-nettó van. Eddig egy X díjra fizettél 30%-ot, azaz 130%-ot. Most a biztosítónak kell a díjbevétel 23%-át befizetni, azt meg egy percig se gondold, hogy ezt a plusz adót nem te fogod megfizetni a biztosítási díjjal. 130*0,77 pedig pontosan 100-at ad ki (oké, 100,1). Azaz a díjad az adó miatt nem fog vátozni.
2018. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!