Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan leeht megoldani a...

Hogyan leeht megoldani a magyar kocsit németben?

Figyelt kérdés
igazábol nincs penzem fentartani egy nemet rendszamos kocsit mert havonta 215euro csak a biztositásom , plusz meg ez az amaz . arra gondoltam mert sokan járnak kint magyar rendszámos kocsival de nemtudom hogy hogy. valami mevolás van rá? köszönöm a válaszokat . szép napot .

2018. szept. 23. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hosszútávon semmilyen. Előbb utóbb bukta. Talán, ha befizeted az éves adót, bár kétlem, hogy évekig így is elnézik. Az egyik kollégám pont a héten hőbörgött, mert otthon kellett hagynia a bmwt-jét, mert jött a levél, hogy írassa át, különben megbüntetik. A másik pedig meg se várta a papírt, az első igazoltatásnál (a határon) szóltak neki, hogy jobb, ha cseréli. Ő eladta otthon az autót és vett itt egy másikat.
2018. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
amúgy nem tudom a 215 euro neked hogy jött ki, de én a check24-en most néztem meg az enyémre A0-ban friss jogsival is, ha 18 éves lennék 152 euro lenne a legolcsóbb. Azért ez messze van a 215-től.
2018. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
DEVK-nál vagyok
2018. szept. 23. 12:38
 4/21 anonim ***** válasza:
Miért pont a devk? te kötötted?
2018. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Le se szarja senki, magyar lakcím legyen érvényes, amire van iratva az autó, és ennyi.
2018. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

ma 13:29


igen...eleg lesz majd ehhez egy streber rendor, vagy egy jo szomszed es meglatjuk mennyire xarjak le. a kollegam is ezt hitte azt a 4. evben jott neki a level. szivesen megadom az elerhetoseget, vele konzultalhatsz mennyire xarjak le. kb addig, amig nem kerulsz latoszogbe. ugyhogy okosabb lettel volna, ha csendben maradsz. bar, mondjuk nem az en penzem fogja banni, nekem mindegy ki mivel jar, de hidd el nem szeretik az adocsalo kulfoldiket.

2018. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy van ilyen, de én évek óta kint vagyok egy román rendszámú autóval is, apámnak meg van egy német rendszámú is. Több ismerősöm is román, vagy éppen magyar rendszámú autókkal vannak kint, gondtalanul. Az ellenőrzés nagyon ritka, engem soha nem is szedtek még ki. Persze biztos sokat számít, hogy a környéken nincsenek rosszindulatú, idegengyűlölő emberek, legalábbis tudtommal.
2018. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiteles az autó, a rendőr sem köthet bele, hisz nem saját tulajdon, nem rendszámozhatod át!

Ismerősök is így dolgoznak kint évek óta.

2018. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ja, ha hiteles. és ha nem? Mondom nekem 8, de higgyétek el, előbb-utóbb hosszútávon bukta. elég ehhez egy rosszindulatú kolléga, szomszéd, rokon, ismerős és máris utánad néznek. Az, hogy eddig nem néztek alaposan, az pusztán szerencse. A kollégám is ezzel májerkodott. Neki bmw, magyar rendszám, cö-cö-cö ő a Jani, meg ki fog német adót/biztosítást fizetni..stb... Amíg fent nem akadt egy alaposabb ellenőrzésen. Jött is neki a papír, azóta jár a céges autóval...
2018. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

"Elhiszem, hogy van ilyen, de én évek óta kint vagyok egy román rendszámú autóval is"

Ehhez nem rosszindulatú ember kell (vagyis dehogynem, te, aki visszaélsz a rendszerrel). A lebukáshoz elég egy igazoltatás, egy közúti ellenőrzés. Lehet hogy holnap, lehet hogy újabb négy év múlva. Ettől függetlenül ez illegális.


"Ha hiteles az autó, a rendőr sem köthet bele, hisz nem saját tulajdon, nem rendszámozhatod át!"

Ez így nem igaz! A rendőr beleköthet (bele is fog). Ebben az esetben be kell menni a helyileg illetékes Finanzamthoz, ahol minimális papírmunka árán elintézhető, hogy HELYBEN FIZESD a GÉPJÁRMÁADÓT, de megtarthasd a magyar rendszámot. Persze igazolni kell, hogy hiteles vagy lízingelt - de ez nyilván nem gond.


Kérdező: te is bemehetsz a Finanzamthoz, elvileg megoldható, hogy megtartsd a magyar rendszámot, de a gépjárműadót mindenképp itt kell fizetned, ha itt tartózkodsz életvitelszerűen.

Azt mondjuk nem értem, hogyan sikerült havi 215 eurós felelősségbiztosítást kötni. Teljes Casco, plusz lopás - természeti katasztrófa - kisbolygóbecsapódás ellen is biztosítva van?

2018. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!