Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Teljesítményadó hogy? (bővebben)

Teljesítményadó hogy? (bővebben)

Figyelt kérdés

Vettem egy autót szeptember elején, kereskedésből, akik májusban vették meg az előző tulajdonostól a kocsit, és forgalomban volt.


Tudtommal az fizeti az egész éves adót, akinek a nevén van a jármű január 1-én.

Ezzel szemben nemrég kaptam a csekket, és felszólítást hogy fizessem be az éves teljesítményadó negyedét.


Ez hogy lehet?


2018. okt. 17. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedő nem vonatta ki forgalomból?
2018. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elvileg nem, miért? Ha kivonta, akkor fizetni kell az új tulajnak teljesítményadót akkor is, ha január 1-én még forgalomban volt az autó?
2018. okt. 17. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző tulaj itthoni rendszámmal használta?

Nem külföldről behozott autó volt?

2018. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

„Tudtommal az fizeti az egész éves adót, akinek a nevén van a jármű január 1-én.” Igen, ez benne van a hatályos jogszabályban.*¹

De, ettől, bővebb a mondat. A mondat azt is tartalmazza, hogy csak akkor van így, ha négy megnevezett eset (kivétel) egyike sem áll fenn. És az egyik kivétel: „Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel.”*²


Az autó, vélhetően, ki volt vonva a forgalomból, míg a kereskedőnél volt. Mikor átírattad, akkor automatikusan megszűnt a kivonás. És annak a hónapnak az utolsó napján (2018. szeptember 30.) már te voltál a tulajdonos.

Nem az egész éves adót fizettetik meg veled. Szeptember 30. után három hónap van hátra az évből (október, november, december), ez negyede az évnek. Ennyi adót vetettek ki rád.


Egyébként, egész pontosan, az üzembentartónak kell az adót fizetnie, ennek hiányában a tulajdonosnak. Azonban az ezt elrendelő törvényi bekezdés*³ kijelenti, hogy „a továbbiakban együtt” (mármint az üzembentartós és tulajdonos) „e § alkalmazásában: tulajdonos”; ezért szerepel a *² idézetben tulajdonos.


*¹ 1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról 2. § (1)

*² 1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról 2. § (2)

*³ 1991. évi LXXXII. törvény a gépjárműadóról 2. § (1)

2018. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!