Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy használt autó megvásárlás? Neten eddig csak a lényeget találtam leírva, nem értek hozzá még, szeretnék tisztában lenni vele lépésről lépésre!

Figyelt kérdés
Miután mindent rendben találtam és megegyeztünk az áron először eredetvizsgára kell vinni? Ide az eladóval közösen kell menni? Ezután jön az adásvételi szerződés megkötése? Utána meglehet kötni egyből online a KGFB-t? Utána kell befizetni a vagyonszerzési illetéket? Ha igen ezt hol kell és ennél még jelen kell legyen az eladó vagy már egyedül intézem? Ezután az átiratás jön a kormányablakban? Ezt is már egyedül intézem? Mindezek utánát ülhetek is bele és mehetek vele haza?

2019. jan. 9. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is adásvételi szerződés amibe benne van minden ártól kezdve időpontig hogy hány órától és perctől a tied. Ha van adásvételi onnantól kezdve nincs biztosítás az autón szóval csak akkor mehetsz vele ha kötöttel rá biztosítást mert ha megállít a rendőr baj lesz. Elado nem megy veled sehova egyedül csinálod ezt mind mivel adásvételitől neki semmi köze a kocsihoz. Ami nagyon FONTOS eredetvizsgálat az első lépés és utána kormányablak azzal a papírral csak úgy írjak át a nevedre és ott adnak csekket amit befizetsz és vissza a befizetett csekkel. Szóval ha megvan az adásvételi és kötöttel rá biztosítást online vagy akár személyesen onnan mehetsz a kocsival és ha jól tudom 15 napod van az átíratásra.
2019. jan. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Meg elfelejtettem irni hogy az eladó is megcsinaltathajta az eredetit (az jobb is) és elfelezitek az árát vagy te kifizeted vagy megegyezés szerint mert netán ha kifizetted az egész autót viszed eredetire és valami még de jó vele akkor az szívás.
2019. jan. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eredetiség vizsgálat érdekes téma, ott ugyanis nagyon eltér a gyakorlat az ésszerűségtől.

A gyakorlat ugyanis többnyire az, hogy csináltassa meg a vevő, miután kifizette az autót, és ha gond adódik szívjon vele... holott ezt a vizsgálatot még az adásvételi aláírása előtt illene megejteni.

Szerencsére nem túl gyakori eset, hogy az eredetiség vizsgálaton megbukik az autó, de nem is nulla az esélye, ezért is kell körültekintően vásárolni, lehetőleg nem egy parkolóban, adatok ellenőrzése nélkül.

2019. jan. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kereskedőnél veszed?

Akkor ő intéz mindent, neked kb csak alá kell írni.

2019. jan. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Úgy látom itt a technikai oldal a kérdés elsősorban.

Ha megvan a kiszemelt:

1. eredetvizsga, előttem kifejtették, célszerű még az adásvételi aláírása előtt elintézni

2. adásvételi (csak ide kell az eladó, minden mást intézhetsz egyedül)

3. KGFB (ha van rendszáma, műszakija) így már közlekedhetsz az autóval ha nálad van minden eddigi papír, 15 napod van átíratni)

4. okmányiroda, itt kell fizetni az átíratást és az illetéket, új forgalmi, törzskönyv díját kártyával is akár. Vinned kell az eredetvizsgát, 2 példányt az adásvételiből, KGFB igazolást, autó forgalmit, törzskönyvet, Az új forgalmit egyből megkapod, törzskönyvet postázzák


és kész

2019. jan. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2019. jan. 9. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!