Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mivan akkor, ha nem fogadom...

Mivan akkor, ha nem fogadom el a biztosító által kívánt számla nélküli első összeget?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Akkor számlával fizetik ki...persze nem annyit mint ami a számlán szerepel.

Aztán ilyenkor nem biztos,hogy jobban jár az ember,ha számlásat választja.

2019. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet számlásan is, csak nem mindegy, mennyi lesz az avulás, amit számolnak. Ha csak nem egy 1-5 éves autóról van szó, akkor nagyon sok.
2019. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha számlára kéred a javítást, akkor avultatást fizetsz!

Nem jársz jobban.

2019. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, számla nélkül gyorsan fizet a biztosító, de jóval kisebb összeget, mint a megállapított kárérték. Ezen vitatni sincs mit.

Viszont arra költöd, amkre akarod.

Van ilyen. Ha a hiba nem befyojásolja a biztonságos hasznatot, van aki nem csináltatja meg a kocsit.

Ha szmásat választod, akkor a szakértői vélemény szrrinti összeghatárig fizetnek. A munkadíj 100%-t, alkatrészeknél pedig avultatás is lehet.

2019. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gazdasági totálkáros lett a 15 éves autóm. Nincs benne tapasztalatom így nem értek hozzá. ha nem fogadom el és ha többet kapok akkor költhetem ujabb autóra azt vagy csak javításra?
2019. jan. 20. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadod el, és számlásan kéred a kártérítést, azt ugyan hogyan költenéd egy másik autóra? A számlának a javításról és az alkatrészekről kell szólnia.
2019. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Még annyi kérdésem lenne hogyha lefotózta az új téligumimat a kárszakértő, akkor azt nem vehetem le róla és értékesíthetem külön? (elég sokat ér continental téligumi októberben vettem) Vagy arányosan az érékével fizetik ki?

2019. jan. 20. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz utána a gumikkal, amit csak szeretnél.
2019. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gazdasági totálkár esetén nem fizet javítási költséget a biztosító.

A gt pont azt jelenti, hogy nekik nem éri meg a javítás, mert többe kerül maga a kocsi javítása, mint a baleset előtti értéke.

2019. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a gazdasági totálkár lényege - ahogy előttem is írták -, hogy a javítás többe kerülne, mint a kocsi aktuális értéke mínusz a roncs maradványértéke, így inkább ezt a különbözetet fizeti ki a biztosító. Ilyenkor számlára nem fizetnek javítást. Te megkapod a pénzt, a kocsi roncsát eladod, és veszel egy másik autót. De persze, ha úgy akarod - pl. mert neked megéri -, a kapott pénzből meg is csináltathatod akár az autót.
2019. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!